20.04.2019  |  MJ, Foto: Josef Kratochvíl

Kanonáda v druhé půli vynesla domácí k výraznému vítězství, Blansko si poradilo s Bzencem vysoko 6:1

B l a n s k o - Fotbalisté Bzence na Velký pátek dlouho vzdorovali blanenských hráčům při jejich obléhání, ale nakonec tento tlak nevydrželi. Domácím se podařilo díky slepeným brankám mezi 55. - 57. minutou a poté 79. - 90. minutou charakter utkání výrazně pozměnit a zvítězit s přehledem 6:1. Hattrickem se blýskl střídající Jiří Tulaydan, dva góly přidal Dominik Urbančok a závěrečnou trefu obstaral Luboš Chloupek

21.kolo, p�tek 19.4.2019, 16:30
Sestava: Doležal - Feik, Huška, Buchta, Sedlo - Paděra - Přerovský (65. Chloupek), Bednář (C)(75. Minx), Urbančok, Štrombach - Traore (70. Tulaydan)
Náhradníci: Záleský - Jakubov, Minx, Chloupek, Tulaydan
Trenér: Zbyněk Zbořil
Vedoucí: Josef Hajsler
1Slovan Bzenec
Sestava: Smrčka - Žák (70. Čech), Košut (84. Hubr), Vaverka, Petrucha, Zůbek, Hubr, Pelikán, Kasala (C), Mlýnek, Vinkler
Náhradníci: Pánik - Vlček, Andrýsek, Čech, Hubr
Vedoucí: Petr Venclík
Branky: 79., 81. a 89. Tulaydan , 55. a 57. Urbančok, 90. Chloupek - 61. Petrucha
Osobní tresty: ŽK: nikdo - 57. Mlýnek, 71. Smrčka
Doba hry: 45+0, 45+1
Počet diváků: 444
Rozhodčí: Polák - Slováček, Fabeš
Delegát: Kundelius

Slunečné páteční odpoledne přitáhlo do ochozů stadionu na Údolní ulici přes 400 nedočkavých fanoušků. Ti byli zvědaví, jak si domácí povedou proti celku z Bzence, kterému před tímto duelem patřila 8. příčka v divizní tabulce.

Už v úvodu utkání bylo zřejmé, že soupeř přijel do Blanska s převládající defenzivní taktikou, tudíž domácí měli velkou většinu zápasu míč pod kontrolou a snažili se dobývat bzeneckou "tvrz." Hned v první minutě vypálil poprvé mezi tři tyče Urbančok, avšak pohotový Smrčka míč kryl. O dvě minuty později hlavičkoval po rohu Štrombacha Huška, jehož pokus mířil těsně vedle tyče. Tlak domácích se stupňoval, nicméně mnoho střeleckých pokusů bylo zblokováno neprostupnou obranou soupeře. Ve 25. minutě hlavičkoval ve skvělé pozici Feik, brankář Smrčka byl však znovu neprostupný. V 35. minutě zahrozil z přímého kopu z dobré pozice Přerovský, branku však o metr přestřelil. V závěru poločasu vypálil skrytou střelu těsne nad branku Štrombach a tím byl účet první půle uzavřen. Hosté se k ničemu nedostali.

Od startu druhé půle byli fanoušci svědky podobného scénaře, a sice dobývání branky hostů. Poprvé se podařilo rozvlnit síť za zády Smrčky pohotovému Urbančokovi. Ten nejdříve v 55. minutě parádně nasměroval střelu k tyči svou levačkou a bylo to 1:0. O dvě minutky později se stejný hráč prosadil z přímého kopu - 2:0. Tato rychlá změna skóre donutila Bzenecké hru více otevřít a snažit se něco vymyslet na soupeřově polovině. V 61. minutě po skrumáži před brankou dostal míč do sítě Petrucha na 2:1 a vytvořil tak znovu tlak na domácí hráče. Ti si však s nastalou situací dokázali bravůrně poradit. Trenéru Zbořilovi vyšel skvěle tah se střídajícími hráči. Třikrát se totiž radoval Jiří Tulaydan, který završil svůj hattrick během 20 minut. Na první gól v 79. minutě ho skvěle vybídl asistující Chloupek - 3:1. Při svém druhém gólu využil skvělého centru a hlavou přesně zakončil - 4:1. V 89. minutě svůj brankový účet uzavřel a navíc o minutu později přidal šestou branku domácích Chloupek - 6:1.

Blansko tak po brankových hodech v druhé poločasu oslavilo další vítězství a může směle pokračovat v jarní části sezóny s pohodlným náskokem na druhé Rosice.

Záznam z utkání

Další výsledky 21. kola Fortuna Moravskoslezské divize D