Články - A-tým

Sezóna 2023/24 v číslech

středa 26.6.2024 | Zdeněk Veselý

Přinášíme vám osobní statistiky hráčů za sezónu 2023/24! Kteří hráči odehráli největší porci utkání a minut, jak dopadlo kanadské bodování, kdo obdržel nejvíce karet a jak si Blansko vedlo v rámci domácích a venkovních zápasů?

Sestřih utkání s Karvinou B

neděle 16.6.2024 | Zdeněk Veselý

Připomeňte si nejdůležitější momenty z posledního utkání sezóny s Karvinou B, ve kterém blanenští fotbalisté zvítězili 3:0. Sestřih je již k dispozici na našem YouTube kanálu (odkaz níže).

Výhra 3:0 s Karvinou uzavřela letošní sezónu

pátek 14.6.2024 | Adam Přikryl

Poslední utkání sezóny čekalo na Blansko v rámci 32. kola MSFL proti celku Karviná B. V první půli jsme viděli jsme spíše defenzivní podívanou s pár šancemi na obou stranách. Ve druhém poločase padly celkem 3 branky a všechny do sítě Karviné. Skóre otevřel Studený, na kterého navázali Sedlák a Tulajdan. Blansko se tak loučí se sezónou vítězně a bere 3 body po výsledku 3:0!

Závěrečné utkání sezóny odehrajeme na Údolní proti Karviné

čtvrtek 13.6.2024 | Adam Přikryl

Zítřejší 32. kolo uzavírá letošní ročník Moravskoslezské fotbalové ligy. Blansko v něm nastoupí na domácí půdě na Údolní proti celku ze Slezska - MFK Karviná B. Hostující celek skončí v tabulce nejhůře na 6. místě, v případě výhry a souhry dalších výsledků by mohli hosté skončit celkově na 4. místě. Karvinští celou sezónu okupovali přední příčky soutěže a i v jarní části dokazovali, že jejich podzimní forma nebyla náhoda. V posledních dvou kolech s Hranicemi (3:0) a Bohunicemi (2:0) navíc udrželi čisté konto. Blanenští fotbalisté si mohou již nějakou dobu oddechnout, neboť je jisté, že místenku do nové třetiligové sezóny jim už nikdo nevezme. V posledním kole navíc vyválčili remízu v Hodoníně po bezbrankové remíze 0:0. Zítřejší zápas tak bude pravděpodobně bez větších tlaků a nervů a zveme všechny fanoušky, kteří mohou před dlouhou pauzou naposledy vidět tým na domácí půdě, aby přišli v hojném počtu dovést hráče k poslední výhře! Utkání startuje na Údolní od 17. hodiny.

Sestřih utkání v Hodoníně

neděle 9.6.2024 | Adam Přikryl

Nejdůležitější momenty z utkání v Hodoníně můžete už nyní zhlédnout v sestřihu na našem YouTube kanálu.

Festival šancí branku nenabídl. Blansko veze z Hodonína bod

sobota 8.6.2024 | Zdeněk Veselý

Poslední výjezd sezóny čekal blanenské do Hodonína. Domácí fotbalisté měli v prvním poločase několik slibných šancí ke skórování, ale i přes ty nejvyloženější platil stále bezbrankový stav. Do druhé půle udělalo Blansko změny v sestavě a začalo být více aktivní. Během druhého dějství si Blansko vytvořilo více šancí než soupeř, v poslední akci zápasu však mohl rozhodnout Hodonín. Po rohovém kopu napálil Dressler z malého vápna břevno a následně zazněl závěrečný hvizd. Diváci sice branku neviděli, ale díky mnoha šancím na obou stranách se rozhodně nenudili.

Derniéra na venkovních trávnících ve znamení duelu v Hodoníně

čtvrtek 6.6.2024 | Adam Přikryl

Páteční duel v Hodoníně znamená poslední venkovní klání letošní sezóny Moravskoslezské fotbalové ligy. Blanenští se představí na jihu Moravy proti soupeři, kterému na podzim na domácím pažitu podlehli 0:2. Domácí Hodonín drží poklidný střed tabulky, kde na 8. místě tabulky zaznamenali 47 bodů. V posledním duelu porazili v přestřelce 4:3 Hranice, které válčí o udržení v soutěži. Blanenští si však mohou oddechnout, neboť souhra pozitivních výsledků na ostatních stadionech v minulém kole zaručila, že se družstvo trenéra Vorlického udrží mezi třetiligovou smetánkou i pro sezónu 2024/2025. "Dnešní bod pro nás může mít cenu zlata," hodnotil Jiří Vorlický výsledek utkání s Frýdkem, který minulý týden skončilo remízou 2:2. Jeho slova se tak naplnila. Poslední venkovní duel ročníku však chtějí hráči zvládnout a motivací pro ně bude vstítit branku, na kterou v Hodoníne čekají více než 180 minut herního času. Utkání v Hodoníně startuje v pátek v 17:30.

Omlazená sestava nestačila na Kunštát

středa 5.6.2024 | Zdeněk Veselý

Kombinovaný tým složený převážně z dorosteneckých hráčů vyrazil ve středu bojovat v posledním kole 1.B třídy do Kunštátu. Vedením týmu byl tedy pro dnešní zápas pověřen Erik Mihola. Blanenští hráči svým výkonem rozhodně nepropadli, ukázala se však zkušenost domácího týmu v koncovce, zatímco blanenští ani své nejvyloženější šance neproměnili. Kunštát si postupně vytvořil tříbrankový náskok, Blansko se však nevzdalo a dvěma góly v závěru korigovalo na konečných 3:2. Pro mladé hráče se jednalo o cennou zkušenost, která jim pomůže v dalším fotbalovém růstu.

Csaplárova past. Benfika otočila duel v Heršpicích a postupuje do 1.A třídy

neděle 2.6.2024 | Zdeněk Veselý

Benfika se v sobotu představila na hřišti brněnských Heršpic. Blanenský tým před zápasem věděl, že když v Heršpicích neprohraje, zajistí si s předstihem vítězství v soutěži. Zápas se však pro Blansko nevyvíjel vůbec dobře a ve 35. minutě otevřel skóre po samostatném úniku Zvejška. O 5 minut později domácí využili standardní situace a skórovali podruhé. Poločasový stav 2:0 tedy znamenal pro blanenské značnou komplikaci. Krátce po změně stran mělo Blansko k dispozici pokutový kop, Porč ale neuspěl. Benfika však zlepšeným výkonem ve druhém poločase dokázala po brankách Gimsaye a Porče srovnat stav. O konečném vítězství 4:2 rozhodl dvěma brankami Richard Foltýn.

Sestřih utkání s Frýdkem

sobota 1.6.2024 | Adam Přikryl

Nejdůležitější momenty z utkání proti Frýdku můžete už nyní zhlédnout v sestřihu na našem YouTube kanálu.

Dnešní bod může mít cenu zlata, hodnotí Vorlický duel s Frýdkem

pátek 31.5.2024 | Adam Přikryl

Lodivod Blanska, Jiří Vorlický, hodnotí remízový duel s Frýdkem. Pozastavuje se nad rozestavením některých hráčů, průběhem utkání nebo bodem, který může mít po dnešku cenu zlata i směrem k záchraně v soutěži.

4 góly, červená karta a obrat! Blansko bere proti Frýdku bod.

V rámci 30. kola MSFL zavítal do Blanska slezský tým Frýdku-Místku. V první půli jsme viděli ofenzivní podívanou korunovanou třemi brankami. Účet zápasu otevřel v 19. minutě Rubý, který se trefil perfektně z přímého kopu. Ve 27. minutě však po dobře zahraném rohu srovnal Kocůrek. O 2 minuty později ale Gorčica využil chyby domácích a opět překlopil vedení na frýdeckou stranu. Ve druhé půli začali velmi aktivně domácí, ale ke srovnání stavu to nevedlo. Poté byl vyloučen v 66. minutě Blažík a domácí tak hráli v oslabení. Několika dobrými zákroky se prezentoval Nešetřil, stejně tak na druhé straně Lasák, který byl v permanenci více a vedl si opravdu znamenitě. Jen díky němu dnes Frýdek odváží body. 2 minuty před koncem srovnal skóre Porč, který využil brejku domácích. Oba týmy si tak body dělí. K jistotě záchrany v soutěži potřebuje Blansko uhrát 2 body. O ty bude bojovat za týden proti Hodonínu.

Hlasujte pro hráče dnešního utkání!

Vyberte nejlepšího hráče dnešního utkání proti Frýdku-Místku! Hlasovat můžete pouze jednou a po přihlášení pomocí svého Google účtu. Tento krok znamená férovost v hlasování, neboť může každý skutečně hlasovat pouze jednou. Děkujeme za pochopení.

Sérii porážek bude chtít Blansko prolomit v pátek proti Frýdku

středa 29.5.2024 | Adam Přikryl

Blanenští fotbalisté aktuálně drží negativní sérii čtyř porážek v řadě, která je tlačí do nižších pater tabulky. O prolomení této nelichotivé bilance se pokusí Blansko v pátek, kdy v rámci 30. kola MSFL změří síly s dalším slezským soupeřem z Frýdku-Místku. Frýdeckomístečtí drží poklidný střed tabulky, kde jim aktuálně patří 8. místo se ziskem 45 bodů. Poslední 2 vítězné duely se navíc prosazovali velmi ofenzivní podívanou. Venku totiž zvládli duel s Bohunicemi v poměru 4:0. Pak sice podlehli 0:2 Třinci, ale v posledním zápasem opět předvedli gólovou smršť, kterou odnesly Hranice debaklem 5:0. Nejlepším střelcem soupeře je s 11 brankami Tomáš Hykel, v závěsu je se 7 góly Patrik Rubý. Do karet hraje soupeři i vzájemná bilance, protože Frýdek s Blanskem padl naposledy v roce 2021, od té doby zaznamenal 4 vítězství v řadě. Blanenské tak čeká další těžký duel o záchranu v soutěži, navíc bude sledovat vývoj absentujících hráčů a jejich zapojení zpět do týmu. Bitva o důležité body vypukne v pátek od 17 hodin na Údolní. Přijďte podpořit hráče v těžkých časech!

Benfika domácí derniéru zvládla. Zápas s Cetkovicemi rozhodla až v závěru

neděle 26.5.2024 | Zdeněk Veselý

Benfika se v neděli utkala v okresním derby s Cetkovicemi. Už začátek zápasu naznačil, že do Blanska přijel kvalitní soupeř. První dvě velké šance si vypracovali hosté z Cetkovic, ale branka se jim vstřelit nepodařila. Následně se osmělili také blanenští hráči. Skóre se poprvé měnilo v 19. minutě, když dobrou práci a přihrávku Dračky zužitkoval Kouakou. Hosté však vzápětí vyrovnali na 1:1. Benfika se postupně dostávala do šancí, hosté čekali na chyby a hrozili z rychlých protiútoků. V prvním poločase více branek nepadlo a stav byl tedy vyrovnaný. Blansko se čím dál více dostávalo do tlaku, ale hosty držel brankář Filip. V 66. minutě se prosadil Feik, ale opakoval se scénář z prvního poločasu a hosté za minutu opět srovnali. V poslední desetiminutovce už hostům docházely síly, čehož blanenští využili a třemi brankami zápas rozhodli. Vítězství se nerodilo vůbec lehce, Cetkovice předvedly povedený výkon a Blansko se na body skutečně nadřelo.