0

Novinky

Generálka před MOL Cupem úspěšná. Blansko si poradilo s Ústím nad Orlicí

včera
Blanenští fotbalisté za sebou mají poslední utkání letní přípravy, v němž doma přivítali nováčka ČFL z Ústí nad Orlicí. Blansko drželo míč povětšinu času na svých kopačkách a v prvním poločase vstřelilo 3 branky. Další velká šance Tulajdana z malého vápna zůstala nevyužita a hosté těsně před přestávkou z ojedinělé příležitosti snížili. Druhý poločas už neměl příliš vysoké tempo, hosté měli dvě velké šance v 53. a 85. minutě, v obou případech však dobře zakročil Nešetřil a podržel svůj tým. Blanenští už si větší šanci nevytvořili a Ústí nad Orlicí v poslední minutě pěknou brankou snížilo na konečných 3:2.

Konec přípravy A-týmu orámují 2 zápasy

včera
Letní příprava je téměř u konce. Krátké fotbalové období před startem MSFL zakončí Blansko dvěma zápasy. V pátek přivítají svěřenci kouče Vorlického na domácí půdě na Údolní celek z Ústí nad Orlicí, který v loňské sezóně ovládl Divizi C a zajistil si tak postup do ČFL. Mužstvo Jiskry sehrálo v přípravě 3 utkání s bilancí 2 výher (6:0 Rychnov nad Kněžnou, 2:1 Chrudim B) a 1 prohry (2:5 Uničov). Zápas na Údolní startuje v 18:00. Jen o den později cestují blanenští na Vysočinu, kde v rámci 2. předkola MOL Cupu změří síly se Žďárem nad Sázavou. Žďár je zkušeným divizním mužstvem a osa týmu je dlouho pohromadě. Před rokem dostal Žďár nabídku mimořádného postupu z 2. místa do MSFL, tu však klub odmítl a do 3. ligy tedy nakonec postoupily Bohunice. Následující sezóna se žďárským fotbalistům nevyvedla podle představ a v konečném zúčtování z toho bylo 10. místo v tabulce. V posledním přípravném zápase podlehl Žďár třetiligovým Rosicím v poměru 1:4. Utkání 2. předkola MOL Cupu vypukne od 18:00.

Léto ve znamení návratů. Martin Sedlo přichází do Blanska

před 2 dny
Potvrzeno. Po Dominiku Šmerdovi a Davidu Bednářovi se do Blanska vrací další hráč, jenž zde v minulosti působil, a tím je Martin Sedlo!

Blansko vyšlo střelecky naprázdno a podlehlo Kuřimi

před 3 dny
Blanenští fotbalisté sehráli další přátelské utkání v Drnovicích u Lysic s Kuřimí. Hosté se už v 9. minutě ujali vedení. Po ztrátě na polovině hřiště se míče zmocnili kuřimští, Zezula si zleva navedl míč ke střele a jeho pokus z hranice vápna zapadl k pravé tyči. Blansku vázla kombinace a dobře organizovaný soupeř je nepouštěl do šancí. Ve 26. minutě se podruhé měnilo skóre. Hostující záložník se na brankové čáře zbavil obránce, přihrál míč pod sebe na malé vápno a Pluháček trefil odkrytou síť. Až v závěru poločasu zahrozili také blanenští. Černého střelu po rohu vyrazil na břevno Lošťák, hlavičky Kouakoua a Sedla z nebezpečných pozic cíl nenašly. Do druhé půle naskočila většina užšího kádru, avšak ani tito hráči se nebyli schopni prosadit. Kuřim dobře bránila a vyrážela do protiútoků, velkou šanci hostů vytáhl na tyč konečky prstů Nešetřil. Těsně před koncem mohl snížit Šmerda se Sedlákem, ale Blansku dnes přáno nebylo a Kuřim tak zaslouženě zvítězila. Poděkování za skvělou organizaci zápasu patří blanenskému dorosteneckému týmu a jejich trenérovi Eriku Miholovi.

S Kuřimí v Drnovicích u Lysic

před 3 dny
Letní příprava se chýlí ke svému konci a blanenští fotbalisté dnes sehrají předposlední duel na hřišti v nedalekých Drnovicích u Lysic. Soupeřem jim bude mužstvo Kuřimi, které v loňské sezóně ovládlo Krajský přebor a zajistilo si tak postup do 4. ligy. Kuřimští za sebou mají už i první soutěžní duel, když v 1. předkole MOL Cupu zvítězili na hřišti Rousínova a zajistili si tak postup do 2. předkola, ve kterém narazí na Vrchovinu. Zápas v Drnovicích u Lysic startuje v 17:30. Během zápasu bude zajištěno i občerstvení, jenž budou mít na starost hráči blanenského dorostu.

Upřesnění termínu MOL Cupu

21.07.2024
Jak jsme již informovali, blanenští fotbalisté cestují ve 2. předkole domácího poháru na půdu Žďáru nad Sázavou. Nyní už známe i přesný termín utkání, kterým bude sobota 27. července v 18:00.

V Bořitově viděli diváci 12 branek

20.07.2024
K sobotnímu utkání v rámci oslav 50 let bořitovského fotbalu nastoupilo kombinované mužstvo hráčů A-týmu a B-týmu. Již ve 4. minutě mohli jít domácí do vedení, Alexa ale svůj samostatný únik neproměnil. Skóre se tedy měnilo na druhé straně. První poločas byl hrán v poměrně vysokém tempu. Bořitov se snažil o aktivní kombinační hru a časté náběhy za obranu, blanenská defenzíva ale odolávala. Poločasové skóre znělo 0:3 pro Blansko. Ve druhém dějství tempo opadlo a blanenští si postupně vytvořili až sedmibrankový náskok. Bořitovští hráči ovšem nesložili zbraně a během 11 minut dokázali třikrát skórovat a korigovat nepříznivý stav. Skóre zápasu uzavřel v 83. minutě na 3:9 pro Blansko Richard Foltýn. Čtyřmi brankami se na vítězství podílel útočník Kouakou.

Blansko veze z Lanžhota vítězství

19.07.2024
Blanenští fotbalisté sehráli již třetí utkání v přípravě, tentokráte na půdě Lanžhota. Skóre zápasu otevřel již v 7. minutě Sedlák, pojistka pak přišla až 2 minuty před koncem, kdy se prosadil Kouakou. Svěřenci kouče Vorlického tedy vezou z jihu Moravy vítězství 2:0.

Další zápasy sehraje Blansko v Lanžhotě a v Bořitově

19.07.2024
​Fotbalisté Blanska sehrají dnes i zítra další utkání. V pátek se představí na hřišti účastníka 4. ligy z Lanžhota, který v uplynulém ročníku Divize D zakončil sezónu na 2. místě tabulky. V létě však většina hráčů z loňského kádru mužstvo opustila a Lanžhot tak staví nový tým. Utkání startuje v 17:30. V sobotu se poté blanenští vydají do nedalekého Bořitova, kde se představí proti místnímu oddílu v rámci oslav 50 let od založení bořitovského fotbalu. Start zápasu je naplánován na 17:00.

OHLASY PO VRCHOVINĚ: Jiří Vorlický

18.07.2024
Trenér Jiří Vorlický hodnotí druhý přípravný duel s Vrchovinou. Kouč blanenských fotbalistů byl spokojený s intenzitou v prvních 45 minutách, nicméně zmiňuje, že v soutěži bude nutné držet tempo celých 90 minut. Promluvil i o mladících a jejich šancích dostat se do užšího kádru. Celý rozhovor k dispozici na YouTube (odkaz níže).

Blansko deklasovalo Vrchovinu sedmi góly

17.07.2024
Blanenští fotbalisté se ve druhém utkání přípravy střetli doma s Vrchovinou. Od úvodních minut nastoupila většina hráčů užšího kádru, která vynechala zápas proti Bohunicím. V první dvacetiminutovce si oba týmy vytvořily několik náznaků šancí, za Blansko pálili z dobrých pozic Gimsay nebo Sedlák, na druhé straně zlikvidoval šanci hostů Kubica. Následně přišly dva slepené góly Blanska a zápas se začal ubírat jasným směrem. Blanenští po zbytek poločasu drželi míč a svou dominanci dokázali vyjádřit i gólově. Poločasové skóre tedy znělo 5:1. Ve druhém poločase poslal kouč Vorlický do hry postupně 8 nových hráčů a zápas se už spíše dohrával. Blanenští vstřelili další dvě branky, konečné slovo však měli hosté a zápas tak skončil vítězstvím Blanska 7:2.

Druhý duel přípravy doma s Vrchovinou

16.07.2024
Letní příprava pokračuje rychlým tempem a Blansko zítra čeká v jejím rámci již druhý duel. Svěřenci kouče Vorlického změří síly s mužstvem Vrchoviny, které v loňském ročníku Divize D obsadilo 4. místo. Fotbalisté z Nového Města na Moravě o víkendu sehráli své první přátelské utkání, v němž zvítězili nad divizní juniorkou Chrudimi 2:1. Utkání startuje v 17:30 na stadionu v Údolní ulici.

Jsme v takové fázi přípravy, kdy nejde zase tolik o výsledek, říká Dominik Šmerda

13.07.2024
Dominik Šmerda, nová posila blanenských fotbalistů, svým výkonem ukázal, že bude pro Blansko platným hráčem. Při prvním startu po návratu do klubu navíc přidal i povedenou trefu. Mladý záložník v rozhovoru hodnotí výsledkově nepovedené utkání, první dny v novém působišti a mimo jiné i prozrazuje, jak se zrodil jeho přestup do Blanska. Celý rozhovor čtěte níže.

Blansko v prvním zápase nestačilo na Bohunice

13.07.2024
Utkání mezi Blanskem a Bohunicemi bylo oproti původnímu plánu odehráno na umělé trávě v Mlýnské ulici. Příležitost ukázat se trenérskému štábu dostala řada mladíků, stejně tak i nově příchozí či testovaní hráči. Hráči jako Gimsay, Blažík, Tulajdan, Jaroš, Chyla Smrčka, Holman, Sedlák a Jambor měli před zápasem běžecký trénink a do utkání nezasáhli, výjimku tvořili Sedlák s Jamborem, kteří naskočili zhruba na poslední půlhodinku. Hosté z Bohunic šli brzy do vedení, když si blanenští při chybě v rozehrávce vstřelili vlastní gól. Bohuničtí se prezentovali aktivním a agresivním výkonem, zatímco Blansku vázla kombinace a do šancí se příliš nedostávalo. Na další branku Bohunic z pětadvacáté minuty odpověděl o minutu později nádhernou střelou do šibenice Dominik Šmerda. Hosté si však těsně před koncem poločasu vzali dvoubrankové vedení zpět, a to opět po chybné rozehrávce domácích. Ve druhém poločase se hra mírně srovnala a blanenští měli kolem 60. minuty dvě velké šance ke skórování, v jasných pozicích však neuspěli. Udeřili tedy opět hráči Bohunic a stav byl už 1:4. Pět minut před koncem snížil po přihrávce Adamce útočník Novák, skóre zápasu však dvě minuty nato uzavřeli hosté na konečných 2:5. Příští utkání čeká Blansko již ve středu 17. července, kdy na domácí půdě přivítá mužstvo Vrchoviny.

AKTUALIZACE: První zápas přípravy s Bohunicemi na MLÝNSKÉ

12.07.2024
Už zítra sehrají blanenští fotbalisté první zápas v rámci letní přípravy. Během sobotního dopoledne se na domácím stadionu na MLÝNSKÉ utkají s brněnským celkem z Bohunic. Tatran se po jednom roce v MSFL vrací zpět do divize (dnes již 4. ligy), jeho kádr navíc po sestupu opustilo hned 7 hráčů. Pikantní duel čeká Dominika Šmerdu, který přestoupil do Blanska právě z Bohunic. Utkání startuje v 9:00.