FK Blansko vítá zpět svého někdejšího kapitána. Po 5 letech blanenský dres znovu oblékne záložník David Bednář.

před 2 dny
Předseda blanenských fotbalistů Zdeněk Veselý se po konci sezóny vyjádřil k řadě témat. Předseda FK Blansko prozrazuje, s kým klub jednal nebo jaká je situace ohledně odchodů z mužstva. Mimo jiné také hodnotí uplynulou sezónu a přináší podrobnosti ohledně letní přípravy.

Ve 2. předkole MOL Cupu Žďár

29.06.2024
Blanenští fotbalisté již znají svého pohárového soupeře. Ve 2. předkole MOL Cupu je čeká cesta na Vysočinu, kde se utkají s divizním Žďárem nad Sázavou, který zakončil sezónu na 10. místě tabulky. Úředním termínem byla stanovena neděle 28. července od 17:30. Přesný den a čas zápasu bude dodatečně upřesněn.

Sezóna 2023/24 v číslech

26.06.2024
Přinášíme vám osobní statistiky hráčů za sezónu 2023/24! Kteří hráči odehráli největší porci utkání a minut, jak dopadlo kanadské bodování, kdo obdržel nejvíce karet a jak si Blansko vedlo v rámci domácích a venkovních zápasů?

Rozhovor s Josefem Šmerdou o B-mužstvu

24.06.2024
Josef Šmerda - nepostradatelný člen realizačního týmu a důležitá osoba pro chod celého B-mužstva i mimo hřiště. Po čtyřech letech obnovil spolupráci s trenérem Veselým a navázali tak společně na svoje úspěšné tažení u blanenského dorostu, kdy během čtyř sezón získali čtyři divizní tituly a vybojovali postup do 2. dorostenecké ligy. Asistent trenéra a vedoucí mužstva v jedné osobě v rozhovoru hodnotí postupovou sezónu Benfiky, obtížnou skladbu sestavy v jarní části sezóny a popisuje, kdy se stal postup do vyšší soutěže cílem týmu. Mimo jiné odpovídá i na otázky ohledně nadcházející sezóny včetně možného posílení kádru.

Rozlosování MSFL 2024/25

21.06.2024
Včera proběhl v Olomouci los soutěžního ročníku 2024/25 a známe tak již rozlosování soupeřů pro podzimní část sezóny MSFL! FK Blansko zahájí sezónu 2./3. srpna, kdy se před domácím publikem utká s mužstvem Znojma.

Rostislav Rajčinec přestupuje do Rosic

20.06.2024
Po včerejším oznámení první blanenské posily je rovněž známý také první hráč na odchodu. Blansko opouští záložník Rostislav Rajčinec, který přestupuje do Rosic.

První posila! Do Blanska se vrací Dominik Šmerda

19.06.2024
Krátce po skončení třetiligové sezóny už je známa první letní posila blanenských fotbalistů! Po 4 letech strávených v Bohunicích, s půlroční epizodou v Bystřici nad Pernštejnem, se do známého prostředí vrací blanenský odchovanec Dominik Šmerda.

Sestřih utkání s Karvinou B

16.06.2024
Připomeňte si nejdůležitější momenty z posledního utkání sezóny s Karvinou B, ve kterém blanenští fotbalisté zvítězili 3:0. Sestřih je již k dispozici na našem YouTube kanálu (odkaz níže).

Výhra 3:0 s Karvinou uzavřela letošní sezónu

14.06.2024
Poslední utkání sezóny čekalo na Blansko v rámci 32. kola MSFL proti celku Karviná B. V první půli jsme viděli jsme spíše defenzivní podívanou s pár šancemi na obou stranách. Ve druhém poločase padly celkem 3 branky a všechny do sítě Karviné. Skóre otevřel Studený, na kterého navázali Sedlák a Tulajdan. Blansko se tak loučí se sezónou vítězně a bere 3 body po výsledku 3:0!

Závěrečné utkání sezóny odehrajeme na Údolní proti Karviné

13.06.2024
Zítřejší 32. kolo uzavírá letošní ročník Moravskoslezské fotbalové ligy. Blansko v něm nastoupí na domácí půdě na Údolní proti celku ze Slezska - MFK Karviná B. Hostující celek skončí v tabulce nejhůře na 6. místě, v případě výhry a souhry dalších výsledků by mohli hosté skončit celkově na 4. místě. Karvinští celou sezónu okupovali přední příčky soutěže a i v jarní části dokazovali, že jejich podzimní forma nebyla náhoda. V posledních dvou kolech s Hranicemi (3:0) a Bohunicemi (2:0) navíc udrželi čisté konto. Blanenští fotbalisté si mohou již nějakou dobu oddechnout, neboť je jisté, že místenku do nové třetiligové sezóny jim už nikdo nevezme. V posledním kole navíc vyválčili remízu v Hodoníně po bezbrankové remíze 0:0. Zítřejší zápas tak bude pravděpodobně bez větších tlaků a nervů a zveme všechny fanoušky, kteří mohou před dlouhou pauzou naposledy vidět tým na domácí půdě, aby přišli v hojném počtu dovést hráče k poslední výhře! Utkání startuje na Údolní od 17. hodiny.

Výsledky a program mládeže (11. a 16. června)

10.06.2024
Přinášíme Vám další porci výsledků mládežnických kategorií včetně programu na následující týden.

Sestřih utkání v Hodoníně

09.06.2024
Nejdůležitější momenty z utkání v Hodoníně můžete už nyní zhlédnout v sestřihu na našem YouTube kanálu.

Festival šancí branku nenabídl. Blansko veze z Hodonína bod

08.06.2024
Poslední výjezd sezóny čekal blanenské do Hodonína. Domácí fotbalisté měli v prvním poločase několik slibných šancí ke skórování, ale i přes ty nejvyloženější platil stále bezbrankový stav. Do druhé půle udělalo Blansko změny v sestavě a začalo být více aktivní. Během druhého dějství si Blansko vytvořilo více šancí než soupeř, v poslední akci zápasu však mohl rozhodnout Hodonín. Po rohovém kopu napálil Dressler z malého vápna břevno a následně zazněl závěrečný hvizd. Diváci sice branku neviděli, ale díky mnoha šancím na obou stranách se rozhodně nenudili.

Derniéra na venkovních trávnících ve znamení duelu v Hodoníně

06.06.2024
Páteční duel v Hodoníně znamená poslední venkovní klání letošní sezóny Moravskoslezské fotbalové ligy. Blanenští se představí na jihu Moravy proti soupeři, kterému na podzim na domácím pažitu podlehli 0:2. Domácí Hodonín drží poklidný střed tabulky, kde na 8. místě tabulky zaznamenali 47 bodů. V posledním duelu porazili v přestřelce 4:3 Hranice, které válčí o udržení v soutěži. Blanenští si však mohou oddechnout, neboť souhra pozitivních výsledků na ostatních stadionech v minulém kole zaručila, že se družstvo trenéra Vorlického udrží mezi třetiligovou smetánkou i pro sezónu 2024/2025. "Dnešní bod pro nás může mít cenu zlata," hodnotil Jiří Vorlický výsledek utkání s Frýdkem, který minulý týden skončilo remízou 2:2. Jeho slova se tak naplnila. Poslední venkovní duel ročníku však chtějí hráči zvládnout a motivací pro ně bude vstítit branku, na kterou v Hodoníne čekají více než 180 minut herního času. Utkání v Hodoníně startuje v pátek v 17:30.