B l a n s k o - K prvnímu tréninku v novém roce se v úterý sešli fotbalisté FK APOS Blansko. Prozatímní hlavní trenér Roman Šindelka na něm přivítal 23 hráčů. První přípravné utkání odehrají blanenští fotbalisté hned tuto sobotu, kdy se střetnou ve 13:00 s Rostexem Vyškov.

Z kádru A mužstva byli přítomni: Tomáš Kleveta, Radim Farník, Libor Němec, Zdeněk Traxl, Michal Hájek, Kamil Janíček, Petr Šíp, Karel Švancara, Jan Nečas, Martin Klimeš.
Omluven: Martin Sehnal
Konec hostování: Radim Vlček, Ondřej Pokorný, Jakub Fous, Jan Novotný, Roman Kostka.
Možné odchody: David Bednář (SK Líšeň), Zdeněk Traxl (Rakousko), Radim Bubeníček (MSK Břeclav), Aleš Slanina (?)

B tým tvořili: Tomáš Janíček, Miroslav Jelínek, Jan Cupal, Radek Bezděk, Michal Hanskut, Jaroslav Trubák, Richard Klügl, Jiří Ťoupek, Tomáš Antal, Jiří Rybář, Ondřej Navrkal, Jakub Stupka.

V úvodu na společném srazu v kabině si slovo vzal Roman Šindelka, který hráče informoval o aktuální situaci v klubu. „Oslovil jsem hned několik známých z podnikatelského i politického prostředí. Všichni dobře vědí jaká je situaci. V době ekonomické krize nemá nikdo na rozdávání. Ze strany většiny byl zájem takřka nulový. Ještě jedno dlouhodobé jednání s potencionálním partnerem však probíhá a já doufám, že to by snad mohlo dobře dopadnout.“

Jak dlouho bude Roman Šindelka u A týmu působit momentálně neví ani on sám. „To teď neví opravdu nikdo. Příští sobotu bude valná hromada a může být všechno jinak. Beru to tak, že jsem momentálně součástí dá se říci krizového štábu a rozhodl jsem se pomoci. Společně se stávajícími členy výboru jsme se takto domluvili,“ doplňuje.

Po této informativní schůzce se již hráči přesunuli na palubovku sousední haly TJ ČKD. Zde absolvovali lehčí trénink zpestřený fotbálkem. V dalších dnech je však již začínají galeje spojené s nabíráním fyzické kondice. „Je jedině dobře, že trénujeme s B mužstvem. Je nás tu hodně a kluci se tak můžou do týmu začlenit. Uvidíme, jak se situace vyvine. Třeba jich bude půlka hrávat za A tým,“ kvituje počet trénujících hráčů kapitán Tomáš Kleveta. „Vzhledem k tomu, že se mi několik kluků převážně z B týmu z úvodního tréninku omluvilo jsem s docházkou spokojen. Co se týká A týmu, tak kluci, se kterými jsem se víceméně domlouval, přišli,“ říká Roman Šindelka.

V sobotu čeká tým první ostrý test v podobě utkání na turnaji v Líšni, kde naši borci poměří síly s Vyškovem. „Soupeři jsou z pohledu A i B týmu, který je letos v A skupině boskovického turnaje velice kvalitní. V hlavě už víceméně mám i to, jakým způsobem hráče rozdělím,“ doplňuje trenér.

Několik hráčů A mužstva jedná o odchodu. Obránce Radim Bubeníček dostal od klubu svolení jednat se zájemcem o jeho služby, týmem Břeclavi. Již v pátek zahájil přípravu s Líšní záložník David Bednář. Kluby však teprve jednání čeká. Zda bude v Blansku i nadále hostovat brankář Aleš Slanina také jasné není. Tito hráči v současné situaci, pokud se nesežene generální sponzor, spadají do kategorie, která je mimo finanční možnosti FK APOS Blansko. Do Rakouska má s největší pravděpodobností namířeno útočník Zdeněk Traxl. Na úvodním tréninku chyběl navrátilec z hostování v Bystrci Martin Sehnal, který by však měl týmu pomoci na zimním turnaji v Líšni. „Můžu potvrdit, že jsme se na tom s Romanem domluvili,“ vzkázal Martin po telefonu.

První přípravné utkání A týmu:
sobota 16. 1. ve 13:00
SK Rostex Vyškov - FK APOS Blansko