B l a n s k o - Fotbalisty FK Blansko čeká poslední derby v letošní sezóně. V rámci dohrávky 16. kola krajského přeboru se zítra svěřenci Jiřího Hasjkého představí na půdě o záchranu bojujících Boskovic.
Celek FC Boskovice po sestupu z divize v sezóně 2009/2010 v předchozích dvou sezónách obsadil v krajském přeboru druhé a desáté místo. V letošním ročníku postihl Boskovice pád až téměř k samotnému dnu tabulky. Po slibném vstupu do sezóny nakonec svěřenci Milana Peši uhráli v podzimí části 15 bodů a obsadili 13. místo. Výrazně se projevili absenci zkušených hráčů, když před stávající sezónou klub opustili například brankář Švéda, záložník Preč či bratři Fojtovi. V průběhu podzimu navíc do Vilémovic odešel také Jiří Vorlický. Soupisku A týmu doplnili hlavně nadějní dorostenci.

V průběhu zimní přestávky přišly Boskovice také o druhého nejlepšího střelce, obránce Davida Müllera, který odešel na hostování do Blanska. Připraven pomoci svému klubu tak byl opět zkušený Jiří Vorlický, který je však v současné době ve stavu zraněných. Jarní bilance Boskovic je přesným opakem té blanenské. Z odehraných 8 kol je ta boskovická následující 1-1-6, skóre 11:19, 4 body. Nejlepším střelcem je s devíti brankami Jiří Janíček. Po víkendovém 24. kola patří Boskovicím předposlední 15. místo se ziskem 19 bodů, skóre 35:56.

Blansku se v dosavadním průběhu jarní části výsledkově daří. Po posledním importu tří bodů z horké půdy Bzence mají svěřenci Jiřího Hajského výrazně kladnou bilanci 6-1-1, skóre 14:7, 19 bodů. Střelecky si zatím nejvíce daří Janu Trtílkovi, který v minulém utkání vstřelil dvě branky a na jaře se trefil již pětkrát. Zdatně mu sekunduje jeho útočný parťák Ladislav Hansl, který konta soupeřových brankářů zatížil čtyřikrát.

V posledním měření sil se v rámci 1. kola rozešli Blanenští s Boskovicemi smírně po výsledku 1:1. V novodobé historii blanenské kopané ještě Boskovice nedokázaly FK Blansko porazit. Z dosavadních sedmi vzájemných utkání mají Blanenští aktivní bilanci 4-3-0, skóre 13:9.

Utkání FC Boskovice - FK Blansko se hraje zítra od 17:30 na stadionu v Červené zahradě.
(rozhodčí utkání: Jan Mayer - Filip Sedlář, Marcela Jelínková, delegát: Stanislav Kratochvíl).

ONLINE videopřenos

Další zápasy dohrávaného 16. kola (22. 05. 2013):
st, 17:30: IE Znojmo - Moravský Krumlov, Bosonohy - Ivančice, Kuřim - Bzenec, Mutěnice - Podivín, Rousínov - Novosedly, Sparta Brno - Rajhrad, Ráječko - Kyjov

FC Boskovice v minulém kole:

24. kolo, sobota 18. 05. 2013, 16:30
FK SK Bosonohy - FC Boskovice 2:1 (0:0)
Branky:
57. Moučka, 65. Pernica - 66. Janíček
Boskovice: Klimeš - Adamec, Šafařík, Jakub Horák, Pijáček - M. Horák, Jan Horák (72. Kuruc), Černý, Stara - Blaha, Janíček
Trenér: Milan Peša

Podzimní vzájemné utkání:

1. kolo, sobota 11. 08. 2012, 16:30