Blansko

Ústí n. L.

0:1

Vyšehrad

Blansko

05.12.2020 | 13:30

Rozpis zápasů

vs

Blansko

Ústí n. L.

0

1

vs

Vyšehrad

Blansko

05.12.2020 | 13:30

Rozpis zápasů
B l a n s k o - V utkání s Polnou se jako jediný zapsal mezi domácí střelce. Přesto útočník Jan Trtílek ze své třetí branky v sezóně radost neměl. Jeho tým totiž doma podlehl soupeři 1:2 a podruhé v sezóně vyšel doma bodově naprázdno.
„Myslím si, že by utkání více slušela remíza. Bylo to o našich zbytečných chybách, které jsme udělali. Já jsem měl hned na začátku druhého poločasu dát gól. Ta situace byla hodně podobná té, při které jsem gól dal. Zápas by se určitě vyvíjel jinak. To, že jsem tu branku nakonec v 85. minutě vstřelil, už na výsledek víceméně vliv nemělo,“ soukal ze sebe zklamaně Jan Trtílek.

Blanenský útočník mohl své mužstvo krátce po návratu z kabin dostat zpět do hry, slibnou příležitost však proměnit nedokázal. „Beru to na sebe. Dobře jsem se zbavil obránce a míč jsem si pokopl. Uviděl jsem brankáře, že stojí docela špatně, tak jsem to zkusil na zadní tyč. Bohužel mi to sjelo a míč jsem trefil špatně,“ popsal situaci ze 49. minuty blanenský forvard.

Kromě těchto šancí Blanenští mohli skórovat po rohovém kopu Davida Müllera, kdy trefil břevno obránce Josef Maška a odpískání penalty se pak diváci dožadovali po akci Jana Nečase a jeho kontaktu s protihráčem. Sám postižený však po utkání sportovně přiznal, že by penaltu neodpískal. Jan Trtílek k těmto situacím podotkl. „Ta šance Pepy Mašky byla trošku smůla. Co se týká penaltové situace, máme na ně v poslední době docela smůlu. Dlouho jsme žádnou nekopali a v Hodoníně proti nám byla nařízena hodně sporná penalta. Ta situace na Honzu Nečase se pískat dala, ale i nemusela,“ doplnil.

Důležitou roli v utkání sehrály zkušenosti Roberta Cahy, Michala Lovětínského a Tomáše Kaplany, tedy trojice hráčů v dresu Polné, která má zkušenost s českou nejvyšší soutěží. „Snažili se držet balón na zemi, věděli o obě. Hráči na krajích zálohy byli rychlí a dávali nebezpečné míče před branku. Navíc dokázali využít naše chyby právě i díky těm zkušenostem,“ poznamenal Jan Trtílek.

Pozitivním faktem i přes porážku byla skutečnost, že i tentokrát Blansko o výsledek bojovalo až do poslední sekundy. „Pozitivní to možná je, ale k ničemu to není. Body nemáme. Už je to několikátý zápas, kdy začneme hrát až druhý poločas. Nevím čím to, proč začneme hrát až tak pozdě. Věřím, že pokud bychom dokázali hrát takto od začátku, hry by vypadala jinak. Musíme na tom zapracovat,“ dodal blanenský útočník.