Po vánoční pauze se v sobotu sešel kolektiv mladších žáků v plné sestavě a mohl tak předvést svůj um na půdě brněnské haly Vodová, kde pořádala turnaj FC Dosta Bystrc.

Za účasti deseti mužstev Brna a okolí probíhalo vzájemné měření sil. Každý hráč v doprovodu rodičů, nebo rodinných příslušníků mohl ukázat své schopnosti a talent. To se všem podařilo a mužstvo si se svými soupeři poradilo velmi přesvědčivě. Dosti často je v pozadí pořadatelů turnaje slyšet: „To Blansko tady kraluje a soupeřům nandává.“ Budíme respekt a to žene kluky k ještě lepšímu výkonu.

Musím podotknout, že jsme měli nejpočetnější mužstvo, složené ze tří čtveřic v poli a jedním brankářem (druhý brankář Martin Hemzal byl omluven pro nevolnost). I přes 15 minut trvající zápasy si kluci dostatečně zahráli. Určitě je dobře, že máme tolik hráčů, což je v dnešní době velice důležité. Při kvantitě vzrůstá konkurence a kvalita!

Základní skupinu jsme vyhráli přesvědčivě a i v semifinále to bylo obdobné. Ve finále nám příliš nepřálo štěstí v koncovce. Kdyby nebylo skvělého výkonu brankáře Bystrce, který vyrážel tutovky Ivoše Louly a Pavla Součka nemuselo dojít ani k penaltám. Zde za přispění výborného brankáře Jendy Matušky Bystrc neproměnila ani jednu pecku a tak oba naši zmiňovaní střelci rozhodli svými přesnými zásahy o zlatě!

Mužstvo pracovalo po celý turnaj na jedničku a nebýt krátkých 15 minut trvajících utkání utahali bychom i soupeře finálového.

Mužstvo hrálo ve složení:
Brankář: Matuška
1. čtveřice: Souček, Loula, Šíbl, Maňoušek
2. čtveřice: Vintr, Závodný, Blažek, Zemach
3. čtveřice: Zmeko D., Kohút, Zmeko O., Študent

Výsledky v základní skupině:
FK APOS Blansko - Brno-Slatina 5:0

Branky: Loula, Souček, Maňoušek,Vintr, Závodný.

FK APOS Blansko- Moravský Krumlov 6:1
Branky: Souček, Loula, Blažek 2, Vintr 2.

FK APOS Blansko- Slovan Brno 4:1
Branky: Souček, Maňoušek, Vintr, Zmeko D.

FK APOS Blansko- Starý Lískovec 8:0
Branky: Loula 3, Souček 2, Vintr, Kohút, Študent

Semifinále:
FK APOS Blansko - Tišnov 8:1
Branky: Souček 2, Vintr 2, Loula, Blažek, Závodný, Zmeko O.

Finále:
FK APOS Blansko - Bystrc 0:0
(2:0 penalty: Souček, Loula)

Osobní ohodnocení: Pavel Souček nejlepším hráčem turnaje

Konečné pořadí:
1. FK APOS Blansko
2. FC Dosta Bystrc
3. Tišnov
4. Slovan Brno
5. Brno-Kohoutovice
6. Starý Lískovec
7. Moravský Krumlov
8. Dolní Kounice
9. Brno- Slatina
10. Rousínov

Děkuji svěřencům za jejich další přesvědčivé představení!