Senica

Blansko

2:1

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů

vs

Senica

Blansko

2

1

vs

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Utkání dohrávaného 17. kola divize D mezi Blanskem a Bystrcí skončilo stejně jako na podzim 2:2. Jeho průběh zhodnotili - bývalý hráč Blanska Jan Doležel, brankář David Juran a nejlepší střelec Jan Koudelka.
V základní sestavě Bystrce figurovalo celkem pět hráčů, kteří prošli Blanskem. Jedním z nich byl i Jan Doležel, kterému se ve 34. min. podařilo vyrovnat svoji pátou brankou v sezóně průběžný stav na 1:1. „Míč propadl ke mně a já ho tečoval do branky, s tím už David Juran nemohl nic dělat. Určitě jsme byli na utkání nahecovaní víc než na jiný zápas. Prvních dvacet minut to ale ani nevypadalo, že tu chceme vyhrát. Potom jsme zlepšili pohyb a důraz, dokázali jsme otočit stav, ale bohužel v 80. minutě jsme po standardce inkasovali, proto nemůžeme být spokojeni,“ hodnotil vývoj zápasu Jan Doležel.

Bystrc do Blanska přijela se záměrem získat tři body. „Trenér nám naordinoval maximální ofenzivu. Měli jsme chodit v pěti hráčích dopředu a co nejvíce podporovat z krajů centrované míče do vápna. Chvílemi nám to pak hořelo vzadu, protože Blansko má výborné útočníky. Koudelka s Trtílkem jsou jeden z nejlepších útoků v divizi, takže jsme rádi, že nám nedali góly ze hry, jen Koudelka z penalty,“ řekl na adresu soupeře Doležel.

Stejně jako v minulých utkáních se kvalitním výkonem prezentoval domácí brankář David Juran. „Ten podmáčený terén mi nevadil, ale bylo těžké dnes hrát. Vedli jsme 1:0, pak jsme bohužel nepokryli roh a soupeř vyrovnal na 1:1. Tam bylo snad šest rohových kopů po sobě v krátkém sledu. Pak jsme dali gól na 2:1, ale pro ofsajd nám nebyl uznaný. Soupeř šel z podobné situace do vedení. Strašně jsme chtěli vyhrát, ale podle průběhu utkání je remíza spravedlivá,“ řekl strážce blanenské svatyně.

Svoji jedenáctou jarní brankou přispěl ke konečné remíze 2:2 blanenský forvard Jan Koudelka, který se vyjádřil i k situaci, která předcházela jeho proměněnému pokutovému kopu. „Kontakt tam byl, je na rozhodčím, jak danou situaci posoudí. Bylo ta takové klasické, jedna strana se hádala, druhá byla spokojená. Podle mě byla penalta jasná. Na penaltu jsem určený a cítil jsem se v pohodě, takže se věřil, že gól dám,“ doplnil Jan Koudelka.

Jeho tým i přes remízu udržel velmi solidní jedenáctibodový náskok na sestupové příčky. „I když je Bystrc v tabulce pod námi, tak je to kvalitní soupeř. Pro nás je remíza 2:2 dobrý výsledek, pro ně asi ne, protože počítali s tím, že u nás vyhrají. My máme od nich stejný bodový odstup, což je dobré,“ zhodnotil postavení týmu v tabulce blanenský střelec.

Kompletní rozhovory se všemi respondenty si můžete poslechnout níže.

Jan Doležel po Bystrci: http://www.fkblansko.cz/archiv_audio...

David Juran po Bystrci: http://www.fkblansko.cz/archiv_audio...

Jan Koudelka po Bystrci: http://www.fkblansko.cz/archiv_audio...

Ohlasy po utkání