Varnsdorf

Blansko

1:1

Blansko

Žižkov

27.09.2020 | 10:15

Rozpis zápasů

vs

Varnsdorf

Blansko

1

1

vs

Blansko

Žižkov

27.09.2020 | 10:15

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Fotbalové Blansko čeká druhá prověrka ve třetí lize, tentokrát venkovní. Dnes se představí na hřišti Mohelnice. „Mají menší hřiště, navíc hrají bojovný fotbal a my stavíme na podobném základu. Chceme využít rychlého přechodu do útoku, bude rozhodovat proměňování šancí,“ tuší nelehký souboj obránce Stanislav Píšek.
Blansko v prvním zápase proti Hlučínu nedokázalo udržet slibné vedení, od 60. minuty nestačilo soupeři fyzicky. První poločas ale byl víc než vyrovnaný. „Kluci si ověřili, že to půjde,“ byl rád trenér Zbořil za prvních 60 minut. Na bodový zisk to bylo proti favoritovi celé soutěže málo.

„Ve druhé půli jsme začali se soupeřem hrát nahoru dolů, zkušené mužstvo Hlučína s tím počítalo a pohlídalo si to. Budeme si muset rozvrhnout síly, aby nám stačily na celý zápas a abychom neodpadli v 70. minutě jako naposledy. Musíme vycházet ze zajištěné obrany a snažit se dát víc jak jeden gól,“ velí 207 centimetrů vysoký obránce, který se ve třetí lize rozkoukává.

„Třetí liga je pro mě velká neznámá, nikdy v životě jsem ji nehrál a spíš si ji užívám, snažím se klukům pomoct nejen fotbalově, ale také je povzbuzovat. Pro mě, pro obránce, je lehčí přejít z nižší soutěže do vyšší, prostě to musíme odbránit,“ dodává Píšek.

Mohelnice, stejně jako Blansko, ztratila v prvním kole zápas o jediný gól. Po půlhodině hry prohrávala po nepovedeném vstupu do utkání ve Velkém Meziříčí 0:3. Během dvaceti minut dokázala srovnat, ale Demeter ji skolil gólem na 4:3. Navíc od 82. minuty dohrávali hosté v deseti.

Utkání dvou poražených celků z prvního kola začíná v Mohelnici v sobotu v 17 hodin.