K r o m ě ř í ž / B l a n s k o - Také ve druhém venkovním utkání sezóny fotbalisté FK Blansko dokázali bodovat. V Kroměříži uhráli především díky kompaktní defenzivě bezbrankovou remízu. Největší gólovou šanci měl v 69. minutě Jan Minx, proti dalšímu boskovickému odchovanci Martinu Šustrovi však neuspěl.
Uhráli jste bezbrankovou remízu na hřišti Kroměříže. Jak hodnotíš průběh zápasu?

Co se týká defenzivní činnosti, tak v ní jsme byli stoprocentní a domácí do šancí příliš nepouštěli. V útoku se nám nepodařilo dohrát nic do finále, proto z toho vzešla bezbranková remíza.

Do jaké míry podle tebe měl na kvalitu hry stav zdejšího trávníku?

Trávník byl tvrdý, bylo vidět, že před zápasem hřiště nebylo pokropeno, ale nemyslím si, že stav trávníku byl hlavní příčinou bezbrankového výsledku.

V čem byl podle tebe největší rozdíl v útočné fázi oproti utkání v Mohelnici, kde jste třikrát skórovali a další šance neproměnili...

V zápase jsme nedokázali dostat kvalitní kolmé přihrávky do náběhu, a když se nám to povedlo, chyběla větší kreativita v zakončení, kterou jsme v Mohelnici měli.

Ty jsi asi tu největší šanci, konkrétně v 69. minutě. Co scházelo k tomu, abys překonal brankáře Šustra?

Netrefil jsem to tak, jak jsem chtěl. Ve finální fázi jsem si míč lehce předkopl a dostal jsem se příliš blízko k brankáři. Nezbývalo nic jiného, než ho lobovat, ale bohužel míč vyrazil.

Po čtyřech kolech máte 4 body a společně s Vyškovem jste inkasovali nejméně branek ze všech týmů. Co na vstup do třetí ligy říkáš?

Musím říct, že takový začátek jsem nečekal, ale aspoň vidíme, že když budeme makat a hrát to, co po nás trenér chce, tak se dá bodovat s každým soupeřem.

Do Blanska jsi v létě přišel z Boskovic, tak jak jsi se v novém prostředí zabydlel jaké cíle si dáváš pro nejbližší období?

Parta je tu výborná, nemám si na co stěžovat. Chtěl bych teď ve 3. lize odehrát co nejvíce zápasu a získat co nejvíce zkušeností.

Nastupuješ na postu levého krajního záložníka. Je to ten který ti nejvíce vyhovuje?

Ano na tomto postu jsem odehrál nejvíce zápasu a vyhovuje mi ze všech nejvíc.

Jakého umístění je podle tebe reálné dosáhnout v podzimní části MSFL?

Do 8. místa.

Do nové sezóny dobře vstoupil také tvůj bývalý tým, Boskovice. Sleduješ, jak se jim v krajském přeboru vede?

Ano, sleduji a věřím, že letos se jim bude dařit a skončí lépe, než v minulé sezóně.

V týdnu jsi nastoupil v dresu našeho dorostu právě v Boskovicích a vstřelil jsi dvě branky. Jak jsi zápas prožíval?

Nijak speciálně jsem ho neprožíval, chtěl jsem jim samozřejmě dát co nejvíce gólů.

Děkujeme za rozhovor a ať se v dresu Blanska daří!

Vizitka Jana Minxe
Narozen: 14. 4. 1998