Senica

Blansko

2:1

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů

vs

Senica

Blansko

2

1

vs

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů
B l a n s k o - K úvodnímu tréninku v rámci zimní přípravy 2017 se dnes sešli fotbalisté A týmu FK Blansko. Svěřenci trenéra Zbořila se budou připravovat výhradně v domácích podmínkách na umělé trávě stadionu na Mlýnské, kde také sehrají všechny přípravné zápasy.
Na úvodní tréninkové jednotce v roce 2017 přivítal trenér Zbořil 20 hráčů, mezi kterými bylo i pět nových tváří. Jsou jimi útočník Jindřich Stehlík (r. 1992) a defenzivní záložník či stopera Ladislav Hanuš (1994), kteří na podzim oblékali dres Líšně. Ze Sokola Konice pak přicházejí do Blanska na zkoušku záložníci Roman Kamený (1995) a Jan Vogl (1996). K triu dorostenců Tomáš Feik, Dominik Šmerda a Zdeněk Veselý, kteří se s A mužstvem připravovali i v minulém roce, se připojil útočník David Prudil (2000), který v podzimních zápasech mladšího a staršího dorostu nastřílel 18 branek. Pokračovat by v Blansku měl po dohodě s vedením Zbrojovky záložník Jakub Kučera, který přípravu zahájil již minulý týden s A týmem brněnského klubu.

Jak již bylo avizováno, z podzimního kádru nebudou v Blansku po vzájemné dohodě působit Petr Kutal a David Müller. Do rakouského celku SC Melk má namířeno autor pěti podzimních branek Jan Koudelka. Na testech na Slovensku je útočník Jaromír Motyčka.

Ke změně dochází také v realizačním týmu. Nově se asistentem trenéra Zbořila stal Roman Drga (1979), který odehrál 40 utkání v první lize za Brno. Kromě toho působil také v Prostějově, v Kroměříži a v Jihlavě. Ten se ihned pustil do práce. „Cílem prvního tréninku byl rozvoj obecné a silové vytrvalosti formou zátěžové hry a kruhového HIIT tréninku. Po společném rozcvičení byli hráči rozděleni na dvě skupiny s tím, že absolvovali 3 série zátěžové hry 4 na 4 a 3 série kruhového HIIT tréninku s intervalem zatížení 20 s a intervalem odpočinku 10 s mezi jednotlivými cviky. Mezi sériemi byl interval odpočinku nastaven na 2 minuty. Závěrem tréninku byla společná hra,“ okomentoval skladbu první tréninkové jednotky Roman Drga.

Hráče a vedení týmu na startu přípravy přivítal předseda klubu Ing. Jiří Crha. „V Blansku jsou nyní pro fotbal vytvořeny velmi dobré podmínky díky novému hřišti s umělým povrchem. V letošním roce je navíc v plánu realizace rekonstrukce tribuny na stadionu na Údolní. Do jarní části proto jdeme s cílem zachránit pro Blansko Moravskoslezskou ligu. Chceme tuto soutěž hrát dlouhodobě. Věřím, že i díky dobré spolupráci se Zbrojovkou se nám to podaří,“ doplnil Jiří Crha, kterého také velmi těší návštěvnost mistrovských utkání.

První přípravné utkání sehrají fotbalisté FK Blansko tuto sobotu 14. ledna. Na umělé trávě stadionu na Mlýnské se od 11:00 utkají s týmem MFK Chrudim, který figuruje na 6. místě České fotbalové ligy.

Kádr A týmu FK Blansko pro zimní přípravu 2017

BRANKÁŘI: Jiří FLODER, David JURAN, Zdeněk VESELÝ

HRÁČI: Tomáš FEIK, Petr GROMSKÝ, Ladislav HANUŠ, Lukáš KOLÁČEK, Stanislav PÍŠEK, Jakub ŠPLÍCHAL, Dominik DUDA, Luboš CHLOUPEK, Štěpán KOLAŘÍK, Jiří KRATOCHVÍL, Jakub KUČERA, Jan MINX, Daniel POSPÍŠIL, Dominik ŠMERDA, David PRUDIL, Jindřich STEHLÍK, Jan TRTÍLEK

HRÁČI NA ZKOUŠKU: Roman KAMENÝ, JAN VOGL (oba Sokol Konice)

ODCHODY: Petr KUTAL (přestup do FK Mohelnice), David MÜLLER (?), JAN KOUDELKA (SC Melk, Rakousko)

Realizační tým

Trenér: Zbyněk ZBOŘIL
Asistent: Roman DRGA
Vedoucí mužstva: Stanislav HASA
Trenér brankářů a masér: Alexandr MALITS ml.
ROZPIS PŘÍPRAVNÝCH UTKÁNÍ - ZIMA 2017
sobota 14. ledna 11:00 MFK Chrudim - 6. tým ČFL (Blansko, na Mlýnské, UT)
neděle 22. ledna 12:00 TJ Svitavy - 8. tým Pardubického KP (Blansko, na Mlýnské, UT)
sobota 28. ledna 11:00 TJ Tatran Bohunice - 5. tým Jihomoravského KP (Blansko, na Mlýnské, UT)
sobota 4. února 11:00 AFK Tišnov - 2. tým Jihomoravského KP (Blansko, na Mlýnské, UT)
sobota 11. února 11:00 FC Boskovice - 7. tým Jihomoravského KP (Blansko, na Mlýnské, UT)
sobota 18. února 11:00 FK Letohrad - 5. tým divize C (Blansko, na Mlýnské, UT)
sobota 25. února 14:00 1. SK Prostějov - 16. tým FNL (Blansko, na Mlýnské, UT)
sobota 4. března 11:00 FC Dosta Bystrc-Kníničky - 3. tým Jihomoravského KP (Blansko, na Mlýnské, UT)
sobota 11. března 11:00 FK Hodonín - 1. tým divize D (Blansko, na Mlýnské, UT)