Varnsdorf

Blansko

1:1

Blansko

Žižkov

27.09.2020 | 10:15

Rozpis zápasů

vs

Varnsdorf

Blansko

1

1

vs

Blansko

Žižkov

27.09.2020 | 10:15

Rozpis zápasů
N o v é M ě s t o n a M o r a v ě - Snad se z toho nestane pravidlo. Fotbalisté Blanska ve druhém divizním utkání po sobě na trávníku soupeře prohráli 0:5. Po porážce v Tišnově skončil stejným výsledkem i zápas v Novém Městě na Moravě s SFK Vrchovina.
V mnohém měl i podobný průběh. V Tišnově Blanenští inkasovali první branky ve čtvrté a třinácté minutě, na Vysočině v šesté a v sedmnácté. Do poločasu vždy jejich soupeři přidali ještě třetí zásah a druhá půle se dohrávala z „povinnosti.“

Jeden rozdíl však přece jen byl. V Novém Městě začali hosté mnohem odvážněji a v prvních dvaceti minutách mohli dvakrát skórovat. „Blansko začalo velmi dobře, aktivně. Mělo dvě šance, kdy nás podržel brankář Juran, který vlastně chytal proti svým bývalým spoluhráčům. My jsme pak rychle dali tři góly, což pro ně bylo kruté,“ přiznal trenér Vrchoviny Richard Zeman.

Ke špatné koncovce bohužel svěřenci trenéra Martina Maši stále přidávají hrubky z obranné činnosti, které zkušenější soupeř dokáže potrestat. „My do těch soubojů v obranné fázi, ale platí to i pro útok, chodíme tak napůl. V zápasech s kvalitními soupeři je to vidět čím dál víc. My jsme si v první půlce vytvořili dvakrát gólovou šanci. Domácí v jednom případě balón vykopávali z prázdné branky, ve druhém vyhlavičkovávali. Oni to prostě dohráli do konce, zatímco my jsme se jen dívali a mysleli si, že to tam nějak doskáče,“ konstatoval Maša.

Domácí mají hodně zkušenější kádr a ve druhém poločase při třígólovém vedení už nemuseli jinak spěchat. Zvláště, kdy po necelých dvaceti minutách přidali Michalem Dočekalem třetí gól, čímž domácí útočník zkompletoval hattrick. „Nechci říct, že po poločase bylo všechno jasné, ale byl jsem přesvědčený, že utkání už vyhrajeme. Na Blansku bylo sympatické to, že nezalezli a že s námi chtěli hrát fotbal nahoru dolů. Přispělo to ke kvalitě zápasu a z jejich pohledu bohužel k našemu vítězství,“ dodal Zeman.

Nepříjemnou pětku pak Blansku v samém závěru přibalil na cestu domů zkušený Luboš Zbytovský. „Měl jsem ho dva roky v Bystřici. To je na divizi nadstandardní hráč. I celkově má Vrchovina silnější kádr. Ale za porážku si můžeme hlavně sami. S přístupem některých hráčů nemůžu být spokojený. Někteří mladí hřeší na to, že konkurence v mužstvu momentálně prakticky neexistuje. Vyšší kvalitě soupeře bychom měli čelit bojovností, jak se říká jezdit po zadku, ale hlavně u těch mladých to tam není. Pak vám nejde naproti ani to pověstné štěstíčko,“ upozornil Maša.

Osmým kolem se divize přehoupla do své druhé podzimní poloviny a Blanenští klesli na nepříjemnou patnáctou příčku tabulky. Je zajímavé, že poslední patří rovněž loňskému účastníku Moravskoslezské ligy Třebíči. „Bez toho aby si každý hráč zametl před vlastním prahem a řekl si, jestli do toho dává všechno, se situace nezlepší. Makat na tréninku i v zápasech by mělo být samozřejmé. Teď už žádné posily přijít nemohou, takže podzim potřebujeme dohrát co nejlépe a pak se důsledně připravit na jaro,“ jen naznačil řešení blanenský lodivod.

SFK Vrchovina - FK Blansko 5:0

Poločas: 3:0. Branky: 6. K. Skalník, 17., 21. a 69. Dočekal, 88. Zbytovský. Rozhodčí: Grečmal - Řezníček, Jelínek. Delegát: Vidlák. ŽK: L. Smetana, Vícha, Blažíček - Bokůvka. ČK: 86. Záleský (Blansko). Diváků: 195.
Vrchovina: Juran - Chalupa, Vícha, L. Smetana (81. Košík), Prokopec - K. Skalník, Michal (C), Zbytovský, Wolker, M. Skalník (71. Blažíček) - Dočekal (75. Ošmera). Trenér: Richard Zeman.
Blansko: Záleský - Bokůvka, Šplíchal (C), Feik, Imramovský - Pšikal, M. Šmerda (80. Závodný) - D. Šmerda (71. Hladký), Chloupek, Kratochvíl (65. Škrabal) - Trtílek. Trenér: Martin Maša.

Autor: Deník/Zdeněk Vlach