Ostrava

Blansko

4:1

Blansko

Hradec Králové

28.10.2020 | 14:30

Rozpis zápasů

vs

Ostrava

Blansko

4

1

vs

Blansko

Hradec Králové

28.10.2020 | 14:30

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Úspěšný půlrok v dresu třetiligové Líšně má za sebou 26letý ofenzivní záložník David Bednář. Pod vedením bývalého trenéra Blanska Zbyňka Zbořila zasáhl do všech 14 zápasů a dopomohl tak k zachování MSFL pro SK Líšeň.
Ve čtvrtek se David hlásil trenéru Šindelkovi v Blansku na zahajovacím tréninku. „Byli jsme tak s Romanem domluveni. Ve středu jsme zahájili přípravu s Líšní, dnes jsem si přišel zatrénovat do Blanska a zítra (pátek) už se opět budu hlásit v Líšni.“

Také v podzimní části sezóny si ofenzivní záložník s vytříbenou technikou s velkou pravděpodobností navlékne dres Líšně. „Ve středu jsme se s vedením bavili, že bych měl zůstat. Záleží také, jak se domluví Líšeň s Blanskem. Podzim bych měl odehrát v Líšni,“ poznamenal ke svému potencionálnímu prodloužení hostování Bednář.

I jeho klub stejně jako Blansko bojoval v jarní části úspěšně o setrvání v soutěži. „V jarní tabulce jsme skončili na 7. místě, což je určitě úspěch. Bylo tam z naší strany několik dobrých i pár špatných zápasů, ale podařilo se nám zachránit, což bylo hlavní. Samozřejmě jsem sledoval i výsledky Blanska. Je dobře, že se divize udržela. Osobně jsem se byl podívat pouze na dvou domácích zápasech, protože jsme hrávali ve stejný den.“

V záložní řadě Líšně nastupoval David Bednář nejčastěji vedle dalšího technického záložníka Michala Beleje, který vedle velkého fotbalu zvládá velmi úspěšně reprezentovat ČR ve futsale a je velkou oporou týmu Tango Brno. Od pondělí je navíc čerstvě mistrem ČR v malé kopané. „Michal je borec, který je do kombinace. Nehrajeme žádné nakopávání, což mi vyhovuje. On to má naučené z futsalu, takže v tomto směru nevidím žádný problém,“ říká na adresu svého spoluhráče David Bednář.

Stejně jako blanenské hráče čeká i Davida Bednáře letní dril v často nepříjemně vysokých teplotách. „Určitě letní příprava příliš oblíbená není. Je to však lepší než v zimě. Týden se běhá a posiluje a pak už jsou na programu přátelské zápasy, takže se to dá vydržet.“

I během náročného programu stíhá David Bednář sledovat dění Mistrovství světa v Jižní Africe. „Před zahájením jsem si chtěl vsadit na Holanďany, pak jsem od toho nějak upustil a teď vidím, že je to škoda. Že bych vyloženě někomu fandil, to se říct nedá. Prostě ať to vyhraje ten nejlepší,“ přeje si.

Na nedávné valné hromadě našeho klubu bylo po dlouhém očekávání zvoleno nové vedené, což kvituje také David Bednář, který vyjádřil uspokojení nad zachováním fotbalu v Blansku. „Před měsícem tady existovala i varianta, že se tu bude hrát třeba jen 1. B třída. Nakonec se přihlásili všechny soutěže, což je určitě dobře pro mládež, fanoušky a vůbec všechny, kteří se kolem fotbalu pohybují. Hráčům přeji, ať se jim daří a hrají klidný střed tabulky. Lidem vzkazuji, ať chodí na blanenský fotbal a fandí. Přeji jim, aby se tu hrál dobrý fotbal,“ uzavřel naše povídání David Bednář.

Celý rozhovor s Davidem Bednářem si můžete poslechnout zde: http://www.fkblansko.cz/archiv_audio.asp?...