Ostrava

Blansko

4:1

Blansko

Hradec Králové

28.10.2020 | 14:30

Rozpis zápasů

vs

Ostrava

Blansko

4

1

vs

Blansko

Hradec Králové

28.10.2020 | 14:30

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Především díky trpělivosti a vyčkávání na rozhodující okamžik v sobotu fotbalisté FK APOS Blansko udolali doma Rosice v poměru 2:0.
O obě branky se v rozmezí 70. a 75. minuty postaral útočník Jan Karásek, nad jehož angažováním si může trenér Roman Šindelka prozatím spokojeně mnout ruce. „Honza je typ koncového hráče a bijce, o tom jsme věděli a proto tady také je. Zatím se odměňuje tím, že dává branky. Je schopný skórovat prakticky z mrtvé pozice, kdy jiný hráč by ležel a on je schopný vstát a jít do všeho, což bylo také v tomto zápase vidět,“ poznamenal blanenský trenér.

První poločas, i když se střela dvě ofenzivně laděná mužstva, příliš mnoho vyložených šancí nenabídl. „Rosice hrály ze zabezpečené obrany. My jsme byli v prvním poločase hodně netrpěliví, chtěli jsme se za každou cenu nějakým způsobem prosadit. Několikrát byly naše akce nepřipravené. Proto jsme se proti zhuštěné obraně těžko prosazovali. Druhý poločas už jsme hráli více po křídlech a také častěji stříleli. Věděli jsme, že pokud vstřelíme první branku, můžeme hrát náš klasický styl na Bedýnku, který je schopný přejít jeden na jednoho a vytvořit šance. Pořád jsem věřil, že jeden gól jsme schopni dát, nakonec se to povedlo,“ dodal Roman Šindelka.

Hru Rosic citelně ovlivnila absence zkušeného záložníka Pavla Šustra, který vinou trenérských povinností ve Zbrojovce do Blanska nepřicestoval. „Na Rosice jsem se byl podívat v domácím utkání s Otrokovicemi. Šustr s Malatem druhý poločas ovládli střed hřiště. Hráli výborně navíc Šustr rozehrával všechny standardní situace. Byli jsme na to připraveni, i sestava měla vypadat trošku jinak. Potom, co jsme se dozvěděli, že tu není, tak jsme hráli naše rozestavení, které praktikujeme od zápasu s Bystrcí. Dříve jsme hrávali 4-4-1-1, teď nastupujeme s rozestavením 4-3-1-2, které je ofenzivnější. Každopádně Rosicím scházel, protože umí přejít jeden na jednoho a kvalitně zahrávat standardní situace,“ řekl o zkušeném hráči Šindelka.

Blanenský trenér může být spokojen i se hrou mužstva směrem dozadu. Z posledních tří zápasů se hned dvakrát mohl brankář Sehnal radovat z vychytané nuly. „Na to, že hrajeme více ofenzivně je to trošku zvláštní. Asi nám to rozestavení více sedí, protože na to máme typologicky vhodné hráče. Je to jenom dobře pro celé mužstvo, jen mě mrzí zápas v Otrokovicích, kde jsme zbytečně dvakrát inkasovali, jinak bychom tam určitě nějaký bod získali. Bohužel jsem musel ze zdravotních důvodů vystřídat v poločase Michala Hájka, kterého trápili bolesti zad. Ten nám obranu také zpevnil, protože umí hrát dobře pozičně. Věřím, že dá do příštího zápasu do pořádku,“ věří Roman Šindelka.

Celý rozhovor s Romanem Šindelkou si můžete poslechnout zde: http://www.fkblansko.cz/archiv_audio.asp?...