Blansko

Dukla

1:0

Varnsdorf

Blansko

20.09.2020 | 16:30

Rozpis zápasů

vs

Blansko

Dukla

1

0

vs

Varnsdorf

Blansko

20.09.2020 | 16:30

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Pikantní zápas proti týmu, ve kterém je stále registrován odehraje dnes proti Zbrojovce Brno řízný obránce Jan Zich. Ten věří, že Blansko bude Brnu důstojným soupeřem.
„Určitě se všichni na zápas těšíme. I v týdnu je rozhodně lepší hrát než jen trénovat. Věřím, že se kousneme a budeme Brnu důstojným soupeřem,“ poznamenal blanenský obránce.

V minulé sezóně Blansko odehrálo s B týmem Brna dvě přátelská utkání, ve kterých shodně inkasovalo 5 branek. „Myslím si, že v Blansku teď opravdu je dobrý mančaft. Ty prohry mne samozřejmě tehdy mrzely a byl jsem z toho naštvaný. Dnes půjde o to si zahrát, užít si zápas. Pokud k tomu přistoupíme poctivě, tak by to nemuselo být špatné,“ věří Jan Zich.

Přestože v Brně již Zich delší dobu nehraje, i v současném kádru se z pár fotbalisty zná. „Docela rád bych si popovídal s Martinem Hudcem, se kterým jsem hrával v mládežnických reprezentacích, stejně jako s Martinem Lejsalem. Martina Hudce znám opravdu hodně dobře i z Olomouce, kde jsme dokonce bydleli společně na pokoji. Lejsala tolik neznám, protože byl tehdy ve výběru šestnáctek až třetí brankář po Čechovi a Laštůvkovi. Doufám, že se na zápase ukáže i Luděk Pernica, se kterým jsem se seznámil v Blansku. Je škoda, že se v letní přípravě zranil. Přeji mu, aby se dal do kupy a prosadil do základní sestavy, když já to štěstí neměl. Určitě na to má,“ chválí blanenského odchovance.

Za současného trenéra Zbrojovky Karla Večeři se v roce 2003 Zich pokoušel dvakrát prosadit do kádru A týmu. Vždy neúspěšně. „Tehdy jsem byl v přípravě s Radkem Mezlíkem, který je teď ve Slovácku, nebo třeba s Michalem Belejem. Moc šancí jsem nedostal, což mne dodnes hodně mrzí. Myslím si, že by bylo vše jinak, ale nemá cenu se k tomu vracet. Já jsem rád, že jsem si aspoň mohl párkrát zahrát s hráči jako byli Zdeněk Valnoha, Marek Zúbek, nebo Milan Pacanda,“ připomíná Zich.

Dnešní přátelské utkání FK APOS Blansko - FC Zbrojovka Brno má výkop v 16:00. Srdečně všechny zveme.