Blansko

Dukla

1:0

Varnsdorf

Blansko

20.09.2020 | 16:30

Rozpis zápasů

vs

Blansko

Dukla

1

0

vs

Varnsdorf

Blansko

20.09.2020 | 16:30

Rozpis zápasů
B l a n s k o - V brance Brna dostal tentokrát před Martinem Lejsalem přednost Tomáš Bureš. Přestože současná brněnská jednička mezi třemi tyčemi proseděla celý zápas v Blansku pouze na lavičce, k jeho průběhu měla co říci.
„Jsme spokojeni, protože jsme si zastříleli. Myslím si, že to bylo dobré utkání v půli týdne, které splnilo účel. Zahráli jsme si dobrý fotbal, navíc padaly branky. Myslím si, že kvalitu Blanska při takovém utkání objektivně hodnotit nejde. Účel byl takový, aby si zahráli všichni hráči, což jsme udělali my i Blansko. Soutěžní utkání o body se hraje jiným způsobem ,“ řekl Martin Lejsal.

Jeho tým čeká po reprezentační přestávce tvrdý oříšek a sice utkání na půdě vedoucího celku ligy v Plzni. „Myslím si, že to bude opravdu hezké utkání. Pro nás je obrovská škoda, že jsme nedokázali vyhrát v posledním domácím zápase s Hradcem Králové, které jsme dobře začali, ale špatně skončili. Plzeň tento rok předvádí velmi dobrý fotbal a po zásluze je na prvním místě tabulky. Pojedeme tam určitě s cílem bodovat, jinak by nemělo ani cenu tam jezdit. Uděláme maximum pro to, aby jejich série skončila,“ naráží brněnský brankář na 10 výher Plzně v řadě.

V dalším domácím utkání v neděli 24. října Brno přivítá na svém hřišti celek Slovácka, za kterého hrají i jeho bývalý hráči Švancara, Kuncl a R. Mezlík a z lavičky tým vede Miroslav Soukup, který v jihomoravské metropoli dělal asistenta třem trenérům. Kotrbovi, Mazurovi a Uličnému. „Bude to pravé derby, kde jsem na obou stranách hráči, kteří dříve působili v týmu soupeře. Bude to mít jiný nádech. My máme jednoznačný cíl zachránit se, protože soutěž pro nás nezačala vůbec dobře. Snažíme se body sbírat zápas od zápasu, protože je nutně potřebujeme. Chceme se co nejdříve odpoutat ode dna tabulky a hrát v klidnějším středu,“ naznačuje plány Brna Martin Lejsal.

Celý rozhovor s Martinem Lejsalem si můžete poslechnout zde: http://www.fkblansko.cz/archiv_audio.asp?...