Blansko

Dukla

1:0

Varnsdorf

Blansko

20.09.2020 | 16:30

Rozpis zápasů

vs

Blansko

Dukla

1

0

vs

Varnsdorf

Blansko

20.09.2020 | 16:30

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Pikantní utkání proti Zbrojovce odehrál blanenský útočník Marek Pernica. V kádru prvoligového celku totiž působí jeho mladší bratr Luděk, který se momentálně zotavuje po zranění zánártní kůstky.
„Začali jsme docela dobře. V prvním poločase jsme s Brnem drželi krok. Měli jsme pár náznaků šancí, bohužel nic z toho nebylo. Brno každou naši chybu nebo zaváhání trestalo. Určitě první poločas to špatné nebylo, na druhou stranu to mohlo být lepší,“ byl si vědom nedostatků Marek Pernica.

Mladý blanenský útočník v prvním poločase sváděl souboje se zkušenou stoperskou dvojicí Hudec - Jílek. „Oba jsou to zkušení stopeři, kteří mají spoustu ligových startů, takže se na ně hraje dost těžko. Jsem rád, že jsem si proti Brnu zahrál a mám z toho pocit,“ řekl Pernica.

O útočnou aktivitu Blanska se v prvním poločase častokrát staral záložník David Bednář, kterého museli Brněnští několikrát zastavit pouze za cenu faulu. „Bedýnka je velmi dobrý hráč s třetiligovými zkušenostmi, což ukázal i v tomto zápase,“ pochválil svého spoluhráče útočník, který v Brně chvíli působil jako dorostenec.

Vinou trvající rekonvalescence po zranění zánártní kůstky proti svému mateřskému klubu nemohl nastoupit obránce Zbrojovky Luděk Pernica. „Určitě ho to mrzelo, protože by se chtěl proti Blansku předvést. Mě to také mrzelo, ale takový je fotbal a život jde dál,“ poznamenal k absenci svého bratra Marek Pernica.

Celý rozhovor s Markem Pernicou si můžete poslechnout zde: http://www.fkblansko.cz/archiv_audio.asp?...


Luděk Pernica utkání sledoval pouze v civilu. Touto cestou mu přejeme brzký návrat na zelený pažit.
FOTO: Bohumil Hlaváček