Senica

Blansko

2:1

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů

vs

Senica

Blansko

2

1

vs

Blansko

Třinec

07.03.2021 | 10:15

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Blanenskému béčku se daří. A to tak, že možná brzo dožene áčko. Zatímco rezervní tým postoupil do I. B třídy a tam vyhrává, z A týmu odešli klíčoví hráči a začátek sezony mu nevyšel, ze dvou utkání má bod.
Vypadá to, že postup do divize už není prioritou. Vedení klubu totiž nechalo odejít i trenéra Michala Kuglera, který do Blanska přinesl profesionální přístup k tréninku a maximální nasazení. Dnes oznámil svoji rezignaci. „Sporům uvnitř klubu nerozumím, odcházím, i když je to pro mě těžké," říká v rozhovoru pro Blanenský deník.

Je pravda, že jste oznámil svoji rezignaci na funkci trenéra?

Ano, dnes jsem to oznámil na vedení klubu. Dostal jsem ještě několik hodin na rozmyšlenou, ale už jsem se rozhodl.

Jaký je hlavní důvod?

Nepodařilo se sladit áčko a béčko dohromady. Nefunguje jednotná koncepce. Uvnitř klubu jsou rozdílné názory mezi zastánci bývalých klubů Metra a ČKD, takže jsou vlastně dva hlavní týmy. Jenže já jsem nehrál ani za ČKD ani za Metru a nerozumím tomu. Pochopím, když nejsou peníze na posily, ale ne když se přitom investuje do postupu béčka.

V utkání s Kyjovem už tedy nebudete na lavičce?

Ne, to se nedělá, bylo by to nefér vůči novému trenérovi.

Nebylo lepší ještě počkat? Odehrané jsou teprve dva zápasy.

Já myslím, že je lepší předat tým před utkáním s Kyjovem, který je určitě hratelnější než třeba Mutěnice. A klukům změna třeba pomůže, podávají dobré výkony, mají natrénováno. Přeju si, aby vyhrávali a abych mohl chodit do Blanska na divizi.

Co teď budete dělat?

Jak už jsem říkal, kromě fotbalu mám i další činnosti. Od trénování si asi odpočinu, uvidíme, co bude. Hlavně se chci dál vzdělávat, chodit na zápasy a učit se. Fotbal je živá věc, která se vyvíjí, nechci ztratit přehled.

Autor: Deník/Hynek Skoták