V pondělí 8.1. 2023 se blanenští fotbalisté sešli k prvnímu tréninku v roce 2023. Úvodního tréninku se zúčastnilo 21 hráčů včetně navrátilců z hostování a několika nových tváří. Nejvýraznější změnou je posílení realizačního týmu o kondičního trenéra Tomáše Háka.

Úvodní rozcvičení si vzal na starost kondiční trenér Tomáš Hák. Dvaatřicetiletý kouč se zkušenostmi z regionálních fotbalových akademií či mládežnických reprezentačních výběrů České republiky rozšíří pro zimní období realizační tým A-mužstva.

Po průpravné části byli hráči rozděleni na dvě poloviny. První skupina pracovala s kondičním koučem a druhá skupina hrála souvislou hru v omezeném prostoru. Poté se obě party vyměnily. Po práci ve skupinách následovala velká hra, během níž třetí brankář pracoval individuálně pod vedením Jaromíra Pitáka. Závěrečnou fázi tréninku absolvovali hráči s kondičním trenérem a na brankáře čekal dril s koučem Pitákem.

Příprava proběhne kompletně v domácích podmínkách na umělé trávě v Mlýnské ulici. První přípravné utkání sehrají blanenští fotbalisté v sobotu 21. ledna, kdy se utkají s mužstvem Kunštátu. Utkání startuje ve 12:30.

Úvodního tréninku se zúčastnili:

Petr Nešetřil

Vojtěch Kubín (návrat z TJ Sokol Bořitov)

David Kubica (na podzim FK Medlov)

Hráči do pole:

Filip Smrčka

Filip Holman

Karel Jaroš

Tomáš Chyla

Gouamene Sosthene Dano

Rostislav Rajčinec

Marek Psota