O L O M U Č A N Y - Druhé přípravné utkání sehráli fotbalisté FK APOS Blansko v Olomučanech proti Brnu B. Větší efektivitu a tah na branku předvedli v prvním poločase hosté, za které se postupně trefili Szegedi, Paděra a Cupák. Po změně stran dokonal dílo zkázy během tří minut dvakrát střídající útočník Pacák. V závěru mírnou korekci výsledku obstaral proměněným pokutovým kopem navrátilec Němec.

přátelské utkání , 14. července 2009, FK Blansko - 1.FC Brno "B"

1.FC Brno "B"

Branky: 80. Němec z pen. - 53. a 56. Pacák, 4. Szegedi, 31. Paděra, 33. Cupák

1. poločas:
Švancara - Nečas, Španěl, Zich, Hájek - Bubeníček, Němec, Janíček, Bednář - M. Pernica, Sehnal

2. poločas:
Švancara (60. Slanina) - Bubeníček, Španěl, Zich, Hájek (81. Antal) - Nečas (76. M. Rybář), Němec, Janíček (57. Šíp), Bednář - M. Pernica, Sehnal (67. Kuda)

Luketič (46. Zrzavý) - Král, Cupák, L. Pernica, Čoupek (46. Urban) - Szegedi, Kalivoda, Paděra, Kosiba – Borák (46. Vrtěna), Šamánek (46. Pacák)

Zápas, ve kterém se střetli soupeři z posledního kola minulého ročníku MSFL vyzněl jednoznačně pro hosty z Brna. Ti přijeli sice jako juniorka, v jejich sestavě však nastoupil obránce Čoupek, či záložníci Kalivoda se Szegedim, kteří toho mnohem více odehráli za prvoligový A tým.

Již ve 4. minutě dorazil vyraženou střelu Kosiby do odkryté branky Szegedi. Střelec úvodní branky mohl zvedat ruce nad hlavu také v 11. minutě, kdy jej vyslal do úniku Borák, slovenský záložník ale tentokrát mířil vedle. Naše mužstvo poté zahrozilo povedeným volejem Bednáře, se kterým si Luketič poradil. Když se neujaly ani dalekonosné pokusy Němce a Zicha převzali iniciativu opět Brňané. Nejprve se po centru zprava gólově prosadil Paděra a o dvě minuty později rozvlnil po trestném kopu Kalivody síť blanenské branky Cupák. „Brno B dnes přijelo v hodně silné sestavě. Hráči jako Čoupek, Kalivoda nebo Szegedi potvrdili svoji kvalitu. I když jsme první poločas nehráli až tak špatně, inkasovali jsme po našich chybách, které soupeř bezezbytku využil. V tom dnes byla jeho největší síla“, poukázal na vývoj zápasu asistent Tomáš Šenk.

Po změně stran srazil sebevědomí našeho mužstva ještě více dolů střídající Pacák, který se prosadil nejprve po průniku obranou a následné střele do horní poloviny branky, vzápětí přesnou hlavičkou zhodnotil nadýchaný centr Vrtěny. Poté se dostali několikrát do zakončení také Blanenští. V 60. min. hlavičkoval těsně vedle pravé tyče Marek Pernica, proti němuž nastoupil v sestavě hostů jeho bratr Luděk. Chvíli nato se neujala ani hlavička Španěla, která skončila nad. V 80. minutě průnik M. Pernici zastavil ve vápně faulem vyběhnuvší brankář Zrzavý a z penalty se následně nemýlil Libor Němec. Zkušený záložník, který na jaře hostoval v Líšni se v pondělí připojil k týmu a s velkou pravděpodobností bude na podzim v dresu FK APOS působit. „S trenérem jsme už domluvení, tak doufám, že to klapne. Určitě bych chtěl týmu pomoci,“ vzkázal bývalý blanenský kapitán.

„Libor dnes odehrál slušné utkání. Pokud bude mít chuť pracovat a bude jeho přístup zodpovědný, má stále týmu co dát. Je to zkušený fotbalista, což i dnes dokázal,“ zhodnotil výkon ryšavého záložníka Tomáš Šenk.

Nepříjemnou zprávou nejen pro trenéry je odchod útočníka Petra Čejky, který se rozhodl v Blansku neprodloužit hostování a zamířil do třetiligové Líšně. „Odchod Petra mě moc mrzí. Ztratili jsme kvalitního hráče, ale takový je fotbalový život. Musíme se s tím vyrovnat. Přeji mu, ať mu to v Líšni klape a pevně věřím, že Blansko pro něj ještě není uzavřená kapitola,“ poznamenal k odchodu pracovitého útočníka asistent trenéra Vašíčka.

Shodou okolností právě SK Líšeň je hned zítra (středa) dalším soupeřem fotbalistů FK APOS Blansko. Utkání se hraje v Podolí a má výkop v 18h.

Na závěr dodatečně gratulujeme Aleši Slaninovi, který v neděli oslavil 29. narozeniny a také Tomáši Klevetovi, jenž se dnes dožívá 34 let.