2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

L Í Š E Ň, P O D O L Í - Den po vysoké porážce s Brnem B fotbalisté FK APOS Blansko prohráli s nováčkem MSFL Líšní 2:1. Domácí o svém vítězství rozhodli v prvním poločase díky brankám Jaroše a Ryšánka. Zápas byl z důvodu nepřízně počasí o deset minut zkrácen.

přátelské utkání , 15. července 2009, SK Líšeň - FK Blansko

SK Líšeň

2:1

Branky: 8. Jaroš, 43. Ryšánek - 69. Bednář

Kukleta - Ptáček, Široký, Hebron, Nosko - Konrád, Ryšánek, Kupský, Belej - Oprchal, Jaroš

střídali: Klimek (brankář), Klimeš, Šudoma, Novák

1. poločas:
Slanina - Hájek, Španěl, Novotný, Pokorný - Bubeníček, Janíček, Kleveta, Němec, Bednář - Pernica (44. Šíp)

2. poločas:
Švancara - Hájek (60. M. Rybář), Kuda, Zich, Šíp - Bubeníček (51. Antal), Pokorný, Kleveta, Nečas - Němec, Bednář

Po vysoké porážce od Brna B si naše mužstvo chtělo v Podolí proti Líšni spravit chuť. Trenér Petr Vašíček měl pro toto utkání k dispozici dva nové hráče. Na postu stopera v prvním poločase nastoupil Jan Novotný (1989) z 1. FC Brno, na levém beku pak operoval Ondřej Pokorný (1985), který naposledy působil v MSK Břeclav. Oba jmenovaní jsou v Blansku na testech a o jejich angažmá se rozhodne po sobotním zápase se Zlínem B.

Stejně jako v úterním zápase ani tentokrát nevyšel našim borcům vstup do utkání. V 8. minutě je po centru zleva rozesmutnil kanonýr Jaroš, který rybičkou z malého vápna poslal neomylně míč do branky - 1:0. O pět minut později mohl vyrovnat Hájek, který se dostal k hlavičce po rohu Bednáře, z hranice malého vápna však zamířil nad. V prvním poločase operoval na hrotu blanenského útoku Pernica, který měl být doplňován hráči ze zálohy, což se však příliš nedařilo. Častěji k zakončení se dostávali domácí. Brankář Slanina musel postupně likvidovat střely v 15., 22. a v 37. minutě. Na tu ze 43. minuty byl bohužel krátký. To se do míče opřel z 20 metrů Ryšánek a výstavním „Angličanem“ zvýšil vedení Líšně - 2:0. Mezitím se pomalu ale jistě přibližovala stále více ztmavující se mračna, která navěstila nic dobrého. Ještě dříve, než se zablesklo z oblohy to jiskřilo na hřišti, nutno podotknout že nezaviněně. Po kontaktu kopačky jednoho z domácích s hlavou Marka Pernici byl náš jediný útočník s tržnou ránou v oblasti obočí ochotně převezen spoluhráčem Radimem Farníkem do nemocnice.

Ve druhém poločase se hra srovnala. S postupem času se Blanenští stále více osmělovali, což vyvrcholilo brankou Davida Bednáře v 69. minutě, kterému ideálně přihrával Libor Němec. O šest minut později Němec uličkou vysunul Antala, jehož střelu z bezprostřední blízkosti brankář Klimek zlikvidoval. Deset minut před koncem normální hrací doby se rozhodčí rozhodl utkání v zájmu zdraví všech přítomných hráčů i diváků ukončit, neboť pohled na oblohu už docela naháněl strach.

Další přípravné utkání sehrají fotbalisté FK APOS Blansko v sobotu v 16:30, kdy na hřišti ve Vilémovicích hostí tým FC Tescoma Zlín B.