2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

V y š k o v - Až ve čtvrtém utkání jarní části divize vyšli fotbalisté FK APOS Blansko bodově naprázdno. O nejtěsnější porážce 1:0 rozhodl domácí Vyškov ve 30. minutě zásluhou přesné trefy Kopřivy.

Delegát: Kuba

Vítek (27. Kopáček) - Hodinář (C), Schindler, Kollár - Koláček - Maruška, Žoček (63. Sigmund), Kopřiva, Daněk - Hirsch, Lička (82. Horváth)
Náhradníci: Horváth, Gottvald, Kropáček, Sigmund, Baričák, Kopáček
Trenér: Miloslav Machálek

Švancara - Bezděk (52. Nečas), Klimeš (C), Zich, Šíp - Starý, Janíček K. (75. Cupal), Pokoj (46. Farník), Beneš - Němec - Sehnal
Náhradníci: Juran, Cupal, Pernica, Farník, Nečas
Trenér: Roman Šindelka

Ve zcela opačném rozpoložení nastupovaly oba týmy do vzájemného utkání. Zatímco Vyškov vytěžil ze 4 kol 4 body a krčil se na posledním místě tabulky, Blanenští se ziskem 7 bodů ze tří zápasů dostali ze sestupového pásma. V sobotu navíc Boskovice dokázaly v domácím prostředí porazit Uherský Brod a tak Vyškov musel za každou cenu naplno bodovat.

Těsně před výkopem uctili všichni přítomní minutou ticha oběti letecké katastrofy ve Smolensku.

Svoji touhu získat tři body prokázali domácí záhy. V páté minutě fauloval Zich pronikajícího Hirsche a Vyškov zahrával standardní situaci. Míč si postavil zkušený exligový harcovník Hodinář, jeho povedenou střelu přes zeď však Švancara vyrazil na roh. Další klíčový zákrok předvedl blanenský brankář o šest minut později. Po Hirschově centru pálil zpoza velkého vápna Žoček, Švancara také v tomto případě zasáhl spolehlivě. Na opačné straně se po průniku Starého rýsoval nadějný brejk, přihrávka blanenského štírka na Sehnala ale byla příliš dlouhá. Stejný hráč minutu nato fauloval Žočka, Hodinář tentokrát pálil pouze do zdi. Otevřít skóre mohli jako blesk z čistého nebe naši borci. Bezděkův dlouhý pas brankář Vítek podběhl, číhající Sehnal trefil odrytou branku, kde však stál pozorný Koláček a ten míč vyhlavičkoval z brankové čáry. Ve 27. minutě zaváhal při odkopu Klimeš, Hirschovu přízemní střelu Švancara zlikvidoval. Domácí se dočkali ve 30. minutě. Martin Lička našel přihrávkou zleva na hranici velkého čtverce číhajícího Kopřivu a ten střelou k levé tyči rozvlnil síť - 1:0. Po zbytek prvního poločasu už diváky více hřálo slunce než výkon obou mužstev.

Do druhého poločasu poslal trenér Šindelka na hřiště místo Pokoje Farníka a chvíli nato pravého obránce Bezděka nahradil Nečas, který zaujal stejný post. Lépe začali opět domácí. Při chuti byl především Hirsch, který v 57. min. po brejkové akci našel centrem Ličku, ten hlavičkoval nad. Další protiútok domácích pak utnul Zich odkopem na roh. V 65. min. se do zakončení dostal střídající Sigmund, jeho střela skončila nad Švancarovou brankou. Blanenští v posledních 20 minutách drželi častěji míč na svých kopačkách a vypracovali si jednu 100% šanci. Po standardní situaci Němce vrátil přetažený míč do vápna volejem Janíček, Starý však zakončil do odkryté branky slabě a obránce Vyškova dokázal míč vykopnout z brankové čáry. Na druhé straně si s tečovanou střelou Kopřivy poradil dobře chytající Švancara. V závěru zápasu již zaujala diváky pouze střela Beneše, kterou z podbřevna vyškrábl na roh brankář Kopáček.

Blanenští tak po závěrečném hvizdu museli zkousnout první jarní porážku. Poprvé v této sezóně odešel jako poražený trenér Roman Šindelka, jehož úctyhodná série se zastavila na čísle 17 (17 zápasů - 12 výher, 5 remíz).

Nezapomeňte hlasovat v anketě Hráč kola na úvodní straně pro tři nejlepší.