2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

P E L H Ř I M O V - Výsledkem 2:2 skončilo poslední mistrovské utkání fotbalistů FK APOS Blansko v kalendářním roce 2009. Svěřenci kouče Zbořila sice po brankách Klevety a Bednáře ještě ve 40. minutě vedli 2:0. Těsně před pauzou však domácí po penaltě Čiháka snížili a blanenští navíc ztratili vyloučeného Němce, který v krátkém sledu obdržel dvě žluté karty za protesty. Konečnou podobu výsledku dal v 69. minutě přesně hlavičkující útočník Krtek.

Delegát: Slabý

Moravec - Smrčka, Vacek, Kocián (C), Kořínek - Regásek (58. Dýnek), Nepovím, Fišer (70. Máca), Čihák - Krtek, Liška (74. Pikl) Náhradníci: Dýnek, Kmoch, Máca, Pikl, Dvořák M., Dvořák J. Trenér: Jiří Cerhán

Švancara - Bubeníček, Němec, Pokorný, Šíp - Nečas (80. Cupal), Janíček, Kleveta (C), Hájek (90. Zouhar) - Traxl (67. Pernica), Bednář Náhradníci: Pernica, Fous, Cupal, Zouhar, Slanina Trenér: Zbyněk Zbořil

Vzhledem k faktu, že předehrávané 16. kolo bylo odloženo na jaro, byla to pro obě mužstva derniéra v kalendářním roce 2009. Domácí kouč Jiří Cerhák musel pro toto utkání oželet služby středního záložníka Niederleho, blanenskému Zbyňku Zbořilovi chyběli oproti posledním zápasům Vlček a Kostka. Na lavičku tak usedli mladíci z B týmu Jan Cupal, Marek Pernica a dorostenec Tomáš Zouhar. Poprvé na podzim dostal v brance Blanska přednost před Slaninou Švancara.

V úvodu utkání byli mírně aktivnější domácí. V 6. min. střílel po zaváhání Nečase a Bubeníčka těsně vedle Kořínek. Za 10 minut měli pelhřimovští dobrou příležitost díky standardní situaci. Tu precizně zahrál Krtek, který o vlásek minul pravou tyč Švancarovy branky. Ve 21. min. ztratil míč Bednář, domácím se naštěstí nepodařilo ani nadvakrát obranný val Blanska propálit. O pár vteřin později se ve slibné pozici zjevil po standardce Bednáře Pokorný, zakončil však nepřesně. Ve 27. min. už lavička Blanska vybuchla radostí. Po smělém průniku Bubeníčka se do míče opřel Kleveta a jeho přízemní střela přistála přesně u levé tyče - 0:1. Pelhřimov mohl vyrovnat o tři minuty později, kdy míč propadl k osamocenému Liškovi, tomu zakončení nevyšlo podle představ a tak Švancara míč v poklidu chytil. A domácí za to zaplatili draze. Po chybě Smrčka v rozehrávce se na brankáře Moravce řítil expres jménem David Bednář, který si zkušeně v této situaci poradil a jesličkami zvýšil naše vedení už na dvoubrankový rozdíl - 0:2. Pohodu Blanska pak dokumentoval Nečas, který si po narážečce s Traxlem pohrál se dvěma protihráči, nakonec jeho dlouhé sólo utnuli pelhřimovští odkopem do autu. Ve 41. min. však byl ve vápně faulován útočník Krtek a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten s jistotou proměnil Čihák, který ranou od pravé tyče rozvlnil síť a vrátil svůj tým do hry - 1:2. Plány Blanska na tříbodový zisk pak dostali povážlivé trhliny. Těsně před odchodem do kabin se totiž pod sprchy pakoval Němec, který uviděl v rozmezí tří minut dvě žluté karty za protesty.

,p> Scénář ve druhém poločase tak byl jasně dán. Domácí se hnali za vyrovnáním, Blanenští naopak trpělivě bránili a čekali na možnost zaútočit z brejku. V 55. minutě další průnik Bednáře skončil centrem, který na druhé straně doběhl Nečas akci však kuriózně přerušil malý podavač míčů vhozením dalšího míče na hrací plochu. Při dalších dvou brejcích nedokázali naši hráči vyprodukovat přesnější finální přihrávku. Od 64. minuty se navíc museli obejít bez útočníka Traxla, který si po střetu s protihráčem poranil záda. V 68. min. se domácí dožadovali odpískání dalšího pokutového kopu po střetu Klevety s Krtkem, píšťálka rozhodčího zůstala tentokrát němá. Vyrovnání se černobílí dočkali záhy. Obránce Smrčka našel přetaženým centrem u zadní tyče Krtka, který poslal míč hlavou za Švancarova záda - 2:2. Ve zbytku utkání domácí stále hrozili a to především po rohových kopech a centrovaných míčích, blanenští si však s těmito situacemi dokázali poradit a ze hřiště nováčka si odvezli nakonec cenný bod. Závěrem přejeme Zdeňku Traxlovi brzké uzdravení.