B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko dnes absolvovali první trénink v novém roce, kterým zahájili přípravu na jarní část krajského přeboru. Trenéru Kuglerovi se na něm hlásilo 17 hráčů.
Kádr zůstal po zimní přestávce prozatím beze změn. Na zahajovacím tréninku chyběla z pracovních či studijních důvodů pětice Hájek, Kolář, Janíček, Pernica a Beneš. Kopačky nenazul ani Michal Šenk, který v závěru podzimní části chyběl pro zranění kotníku, které úspěšně doléčil, na sklonku roku si však přivodil zranění kolene a čeká ho minimálně dvouměsíční pauza. Přípravu v Blansku zahájil Tomáš Jarůšek, který na podzim hostoval v Ráječku. Z týmu byl přeřazen do prvního mužstva útočník Jiří Majer, po zranění kolene začal s přípravou záložník Andrej Vašák.

Během úvodního tréninku hráči využili výhradně prostředí stadionu na Údolní, konkrétně vedlejší tréninkovou plochu a také tribunu. „Kluci byli rozděleni na dvě skupiny. Jedna běhala kolem hřiště přes různé překážky, druhá skupina pracovala s míčem. Ve druhé části jsme měli kruhový trénink zaměřený na posilování a výbušnost. Trénovat budeme každý den, na každou středu máme domluvenou posilovnu, ale posilovat budeme na konci každého tréninku, protože máme hodně mladých hráčů, kteří to potřebují,“ nastiňuje skladbu úvodní části přípravy trenér Michal Kugler.

Fotbalisté FK APOS Blansko se také v tomto roce představí na zimním turnaji v Líšni, kromě toho sehrají několik přátelských utkání na umělé trávě Za Lužánkami, na Janouškové či na Spartě Brno. „Čekají nás kvalitní soupeři. Snažíme se domluvit utkání s B týmem Brna, s B týmem či A dorostem Olomouce a také s HFK Olomouc,“ doplňuje blanenský trenér.

Rozpis přípravných utkání A mužstva FK APOS Blansko:

sobota 21. 1. (1. kolo turnaje v Líšni, 15:00, UT Líšeň)
FC Dosta Bystrc - FK APOS Blansko

sobota 28. 1. (přátelské utkání, 14:00, UT Za Lužánkami)
FK APOS Blansko - FC Slovan Rosice

sobota 4. 2. (3. kolo turnaje v Líšni, 13:00, UT Líšeň)
FK APOS Blansko - FRAMOZ Rousínov

sobota 11. 2. (4. kolo turnaje v Líšni, 13:00, UT Líšeň)
SK ROSTEX Vyškov - FK APOS Blansko

neděle 12. 2. (přátelské utkání, 10:30, UT Janouškova)
FC Miroslav - FK APOS Blansko

sobota 18. 2. (5. kolo turnaje v Líšni, 15:00, UT Líšeň)