B l a n s k o - V úterý 12.9.2018 se na našem hřišti FK Blansko konala akce "Měsíc náborů 2018". Jde o koncept série akcí, orientovaných na seznámení dětí s fotbalem, který je realizován v měsících květen a září. Akce je podpořena fotbalovou asociací a díky tomu se děti mohly seznámit nejen s fotbalem, ale i sportováním obecně.
Akce se zúčastnilo celkem 135 dětí, kteří si na 6 stanovištích vyzkoušely různé sportovní disciplíny - slalom mezi kužely, překážkovou dráhu, střelba na bránu, házení míčem na cíl. Na každém stanovišti se dětem věnoval jeden "patron" z řad členů našeho klubu FK Blansko (dále pak hráči z řad našich dorostenců). Na závěr všechny děti obdržely drobné dárky a medaile. Jelikož nám přálo počasí, tak věřím, že si děti celé odpoledne náležitě užily a určitě se mezi nimi najdou nějací budoucí nadějní fotbalisté, kteří se zaregistrují i do našeho fotbalového klubu!

Zúčastněné základní školy:
1. ZŠ Salmova
2. ZŠ Dvorská
3. ZŠ TGM
4. MŠ Erbenova

Děti si mohly vyzkoušet své dovednosti celkem na 6 stanovištích:
Slalom mezi kužely
Překážková dráha
Fotbálek (3 na 3, 4 na 4 a 5 na 5)
Střelba na branku na přesnost
Házení míčem na cíl
Střelba na velkou branku s brankářem – kde si mohli všichni vstřelit svůj první gol.