1. FC Slovácko BFC HlučínSK Hanácká Slavia Kroměříž1.SC Znojmo FKFK TřinecFK Frýdek-MístekFK BlanskoFC Slovan RosiceČSK Uherský BrodFC Zlín BFK HodonínFC Zbrojovka Brno BSK UničovFC StráníMFK Karviná BTJ Start BrnoFC ZlínskoTJ Unie Hlubina

Třinec

Hodonín

28.09.2024 | 15:30

Třinec

Hodonín

28.09.2024 | 15:30

Blanenské fotbalisty čeká anglický týden a jeho zápasový program odstartují v sobotu v Hodoníně.

Fotbalisté Hodonína hrají MSFL již třetí sezónu v řadě a loni skončili na klidném 8. místě tabulky se ziskem 48 bodů. Mužstvo vede od ledna roku 2019 Pavol Švantner, v týmu zároveň třetí sezónu působí i jeho syn Patrik. Kádr Hodonína prošel před během léta určitými změnami. Novými posilami se stali například útočníci Marek Vintr (FC Zlínsko, na jaře TJ Tatran Bohunice), Martin Březina (TJ Start Brno) či mladíci Dominik Opatřil (SK Hranice) a Patrik Ďurek (FKM Nové Zámky). Nejzvučnějšími příchody jsou ovšem přestupy Tomáše Vincoura z Opavy, který mimo jiné působil i v Blansku v jeho druholigové sezóně, a Libora Pernici z Vlašimi. Nejzkušenějším hráčem týmu je pětatřicetiletý střelec Martin Holek, rovněž hráč s blanenskou minulostí.

Hodonínští vstoupili do nové sezóny vítězstvím se Slováckem B, z následujících 4 kol ale vybojovali pouze 2 body. Mužstvo poté zabralo a zvítězilo v Karviné i doma se Znojmem. V minulém kole se Hodonín představil na půdě brněnské Zbrojovky. Po bezbrankovém a spíše taktickém 1. poločase se v 63. minutě Brno ujalo vedení. Hodonínští ovšem cítili křivdu. „Vedoucí branka Zbrojovky nás nalomila, domníváme se, že akci předcházel faul na našeho hráče,“ poznamenal pro Deník hodonínský kouč Švantner. Hosté následně ve snaze o vyrovnání posílili útok, avšak Zbrojovka po dvou gólech v poslední desetiminutovce zvítězila 3:0. „Vzhledem ke hře je to pro nás krutý výsledek, po obdržené brance jsme šli do rizika, v defenzívě se nám však kupily chyby,“ dodal Švantner. Hodonín má tedy po 8 odehraných kolech na svém kontě 11 bodů a patří mu 11. místo v tabulce.

Blanenští v loňské sezóně nedokázali na Hodonín vyzrát. Nejprve v podzimním měření sil prohráli doma 0:2 a jarní klání v Hodoníně skončilo 0:0. Poslední vítězství s tímto soupeřem se tedy datuje do listopadu roku 2022, kdy Blansko smetlo doma Hodonín 6:1.

Utkání v Hodoníně startuje v 15:30!

Autor: Zdeněk Veselý ml.