J a b l o n e c / B r n o - Před zápasem se strachoval, aby svými pasy omylem nehledal bývalé brněnské kamarády. „A hned první dva balony jsem nahrál Zbrojovákům,“ popisuje Luděk Pernica. „Říkal jsem si, jestli si z toho někdo nebude dělat srandu. Ale nakonec to dopadlo dobře.“
Dobře pro Jablonec, kam 24letý stoper přestoupil právě z Brna. A nyní jej na startu ligy porazil 2:0. „Ve Zbrojovce jsem vyrůstal, takže z toho mám trošku smíšené pocity. Ale teď už jsem v Jablonci, takže jsem spokojený,“ hlásí Pernica.

Neříkal jste si po losu, že by bylo lepší, kdyby souboj s Brnem přišel na řadu až později?

Mohlo to přijít později, ale někdy to stejně přijít muselo. Aspoň to mám za sebou. Až se zas potkáme ve třicátém kole, tak už snad budou oba mančafty spokojené.

Takže vy první a Zbrojovka zachráněná?

Nejlépe my první a Zbrojovka druhá. (směje se)

Jak jste viděl vzájemný zápas?

V prvním poločase to bylo takové oťukávání. Brno se soustředilo spíš na bránění a my jsme se tam nemohli dostat, vysvobodil nás až krásný gól od Tomáše Čížka. Ve druhém poločase byla Zbrojovka třicet minut jasně lepší, my jsme zalezli a oni hrozili ze stran. Ale vypadalo by to jinak, kdybychom hned po půlce dali dva samostatné nájezdy.

Slyšel jste na hřišti od protihráčů nějaké narážky?

To ne. Před zápasem jsem si s klukama popřál hodně štěstí, ale nějaké štengrování tam nebylo. Akorát Zavoš (Pavel Zavadil) před zápasem prohodil, ať ještě Béďa pokropí hřiště, čímž myslel trávníkáře ze Zbrojovky.

Nějaký ostrý střet jste zažil?

Sudí mi odpískal faul na Miru Markoviče, tomu jsem se hned omlouval. Pak tam byl jeden tvrdší souboj s Pašou (Davidem Paškem), ale ten jsme oba ustáli.

Jak jste si v Jablonci zvykl?

Před týdnem jsme se sem s přítelkyní nastěhovali, takže jsme rádi, že už nemusíme nic řešit. Když pojedeme do Brna za známými, tak se budeme moct v klidu vrátit.

Co jste si říkal, když Jablonec kupoval jednu posilu za druhou?

Věděl jsem, do čeho jdu, že chce pan Pelta přivést spoustu nových kvalitních hráčů. Je tu samozřejmě velká konkurence, ale to není na škodu. Těšil jsem se sem a nemůžu říct nic špatného, všechno je tady na perfektní úrovni.

Zažíváte ovšem větší tlak...

To asi ano. Ve Zbrojovce je hlavní cíl zachránit se, to nás tady nemůže uspokojit. Pan Pelta vynaložil peníze, aby byl určitý úspěch. Doufám, že se povedou poháry.

Autor: Robin Krutil

Foto: ČTK

Zdroj: http://fotbal.idnes.cz/ludek-pernica-rozhovor-0vi-/fotbal.aspx?c=A140728_2085885_fotbal_ald