2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko B si ve středeční dohrávce napravili reputaci, když po sobotním zaváhání v Olomučanech porazili na domácím hřišti Rudici 3:0.
sobota 20. 8. 2011
2. kolo okresního přeboru
Sokol Olomučany - FK APOS Blansko B 1:0 (0:0)
Sestava: Švancara - Hanskut, Rek, J. Cupal, Paděra - Antal, Nečas (C), Pokorný, Juránek - Majer, Blatný
Na střídání: Rajtšlégr
Trenér: Radek Sedláček

Kvůli odloženému utkání 1. kola OP začínali fotbalisté Blanska B o týden později na půdě Olomučan.

Naši fotbalisté vstoupili do utkání v mírné křeči, jako by nechtěli vůbec hrát. Hra byla bez pohybu a místo toho, aby se hrálo po zemi, se Blanenští přizpůsobili stylu hry soupeře, což jsou dlouhé nákopy na vysoké útočníky. Do jisté míry bylo utkání ovlivněno rozhodnutím rozhodčího, který již v 8. minutě vyloučil olomučanského Rychnovského a blanenské Hanskuta, a tak se utkání dohrávalo o deseti na každé straně. Po tomto okamžiku se mnoho hráčů soustředila spíše na výkon rozhodčího, než na svůj vlastní!

Celý první poločas nepřinesl žádné vyložené šance. Většina z nich skončila již v zárodku, buďto pokaženou přihrávkou a nebo je zneškodnily obrany obou týmů.

Do druhého poločasu vstupovalo naše mužstvo s tím, že si chce odvést 3b body, což se nakonec nepovedlo. Utkání rozhodl v 75. minutě domácí Navrkal, který po průniku svého spoluhráče po brankové čáře, nedal hlavičkou Švancarovi šanci.

Po vedoucí brance se domácí zatáhli na svou polovinu a hrozili jen z brejkových situací, se kterými si naše obrana, i když s menšími problémy, poradila. Na výsledku 1:0 nezměnil ani dvacetiminutový tlak blanenských fotbalistů, hlavičky Reka a Juránka skóre zápasu nezkorigovaly.

1. kolo okresního přeboru (odložené utkání, sehráno 24. 8. 2011)
FK APOS Blansko B - Rudice 3:0 (0:0)
Branky: Pokorný 2, Beneš
Blansko: Švancara - Pištělka, Janíček, Paděra, Kopecký - Antal, Nečas (C), Pokorný, Juránek - Majer (50. Beneš), Blatný
Na střídání: Beneš, Rajtšlégr, Trubák

Rudice: Kyzlink - Krátký, Gromský, Konečný, Sedlák - Opluštil (Chemčuk), Malík, Pernica, Čechman - Sehnal L. (Nejezchleb), Kocman (Matuška)
Trenér: Ladislav Daněk

Ve středu 24. srpna na stadionu na Mlýnské sehráli fotbalisté Blanska B odložené utkání s Rudicí. Ani v tomto utkání neměl blanenský lodivod kompletní kádr, ať už vinou zranění, dovolené nebo pracovního vytížení.

Blanenští fotbalisté chtěli v tomto utkání odčinit bodovou ztrátu ze hřiště Olomučan a v prvním utkání na domácím hřišti vyhrát a získat plný bodový zisk. První poločas tomu ovšem tak nenasvědčoval, protože v útočné fázi chyběl okamžik překvapení a celkové pojetí bylo dosti kostrbaté. Vyložené šance se fanoušci nedočkali, a tak první poločas skončil za bezbrankového stavu.

Úvodní minuty druhého poločasu se začala objevovat územní převaha Blanska. Živou vodu do řad domácích vlil střídající Beneš, který svou aktivitou dělal rudické obraně velké potíže. A byl to právě Beneš, který hlavou po centru Paděry z půlící čáry, rozvlnil síť - 1:0. O pár minut později, po kombinaci naší zálohy, se v pokutovém území zjevil Pokorný, který obloučkem přes rudického brankáře, poslal svůj tým do dvoubrankového vedení - 2:0.

Soupeř hrozil převážně z nákopů na své útočníky a také z rychlých rozehrávek. Jedna taková překvapila naši obranu, k míči se dostal rudický Matuška, který natahoval ke střele, ale Pištělka s Janíčkem dokázali včas zasáhnout.

V 80. minutě to byl opět Pokorný, který svou levačkou umístil míč přesně k tyči - 3:0. Závěr utkání se odehrával na půli soupeře. Vedení mohl zvýšit Blatný, ale Kyzlink jeho střelu reflexivně vykopl. Rudice navíc poslední minuty dohrávala o desíti, červenou kartu za "průpovídky" k rozhodčímu Nejezchleb.