1. FC Slovácko BFC HlučínSK Hanácká Slavia Kroměříž1.SC Znojmo FKFK TřinecFK Frýdek-MístekFK BlanskoFC Slovan RosiceČSK Uherský BrodFC Zlín BFK HodonínFC Zbrojovka Brno BSK UničovFC StráníMFK Karviná BTJ Start BrnoFC ZlínskoTJ Unie Hlubina

Start Brno

Benfika vyrazila v sobotu k utkání do Moravského Krumlova. Blansko nevstoupilo do zápasu dobře a ve 4. minutě poprvé inkasovalo. Pernica byl v souboji s Bognerem faulován, rozhodčí ovšem nepískal. Následně domácí útočník v jasné šanci brankáře nepropálil, odražený míč však zpoza vápna trefil přesně k tyči Herman. V 17. minutě domácí Bogner zvyšoval už na 2:0, navíc musel kvůli zranění ze souboje před prvním gólem střídat stoper Pernica. Od tohoto momentu Benfika přebrala otěže zápasu a začala si vytvářet slibné šance. Po pasu za obranu se ocitl tváří v tvář brankáři Kouakou, míč se odrazil na vápně k Nejezchlebovi, jehož pokus směřující do branky zablokoval obránce. Ve 30. minutě po dobré akci trefil Čejka tyč. Krumlov se zatáhl a hrozil především z brejků. V další dobré šanci ve vápně neuspěl aktivní Čejka. Těsně před odchodem do kabin se Blansko dočkalo zaslouženého gólu, když se střelou z voleje do šibenice prosadil Chloupek. Po změně stran chtěla Benfika zvrátit nepříznivý stav, ale v 55. minutě posadil domácí do sedla vlastní gól. Blansko se dál snažilo, avšak po další individuální chybě 20 minut před koncem znovu inkasovalo. Domácí vzápětí zvyšovali po voleji Bognera už na 5:1 a tečku zápasu dal 2 minuty před koncem po další hrubé chybě blanenských Vybíral. Zápas tedy skončil krutým výsledkem 6:1, který, bohužel, zcela neodpovídá dění na hřišti.

12. kolo , 19. října 2024, FC Moravský Krumlov - FK Blansko B

FC Moravský Krumlov

6:1

2:1

Branky: 4. Herman, 17. a 74. Bogner, 55. vl. gól, 71. a 88. Vybíral - 45. Chloupek
Žluté karty: 45. Pospíšil - 0
Rozhodčí: Jünger - Dadák, Elis
Delegát: Josef Černý

Šnepfenberg - Chvátal, Petrásek, Stix (89. Pasterný), Pospíšil, Herman, Kocanda, Bogner, Hladík, Vybíral, Tuza (C)
Náhradníci: Chvátal - Maša, Pasterný, Bogner
Trenér: Rudolf Holátko

Veselý - Kouakou, Pernica (17. Dujka), Psota (C), Foltýn, Farník T., Dračka, Nejezchleb, Chloupek, Čejka, Kamenský
Náhradníci: Dujka
Trenér: Zdeněk Veselý