1

2

Uh. Brod

Údolní

Benfiku čekal v 8. kole těžký test v podobě vedoucího celku z Drnovic. Blanenští drželi od úvodu míč a hledali cestu k brance Drnovic, které hrozily především po rychlých protiútocích. Ve 20. minutě se po přihrávce Studeného prosadil Fiala a Blansko vedlo. Další nadějné příležitosti Studeného a Čejky zůstaly nevyužity. Blanenská obrana odolala brejkům ze strany domácích a těsně před odchodem do kabin přidal druhý gól Čejka, a to opět po přihrávce Studeného. Ve druhém poločase si Benfika vedení pohlídala. Drnovičtí měli několik slibných náznaků šancí, které však nedokázali dotáhnout do zdárného konce. Na druhé straně měl dvě dobré příležitosti Jaroš, ale ani ten neuspěl. V samotném závěru utkání domácí korigovali z pokutového kopu a rozhodčí vzápětí ukončil zápas. Blansko tedy zvládlo utkání s velmi kvalitním soupeřem a připsalo si 3 body do tabulky.

8. kolo , 24. září 2023, FK Drnovice - FK Blansko B

FK Drnovice

1:2

0:2

Branky: 90+2. Vondřich (pen.) - 20. Fiala, 45+2. Čejka
Žluté karty: 28. Kollár, 35. Vondřich, 57. Murányi, 77. Pohanka, 80. Smutník - 41. Veselý
Rozhodčí: Večeřa - Richter, Korčák
Delegát: David Prokop

Fládr - Setínský, Vaškeba (59. Strnad), Kollár, Smutník, Handl, Adler (59. Bílek), Vondřich (C), Vaněček (72. Mazal), Pohanka (72. Zbořil), Murányi
Náhradníci: Vymazal - Bílek, Strnad, Mazal, Zbořil, Rozehnal
Trenér: Zbyněk Zbořil

Veselý (C) - Kocůrek, Pernica, Feik (80. Vládek), Čejka, Psota, Dujka, Rek, Farník T. (46. Jaroš), Studený, Fiala (56. Kovář)
Náhradníci: Jaroš, Kovář, Vládek
Trenér: Zdeněk Veselý

Komentář asistenta trenéra a vedoucího mužstva Josefa Šmerdy:

„Utkání s aktuálně vedoucím týmem soutěže jsme zvládli na výbornou. Měli jsme dobrý vstup do utkání, vytvořili si několik šancí a dali úvodní gól. Domácí poté přidali na důrazu v soubojích a utkání bylo zbytečně vyhrocené. I tak jsme pokračovali v naší hře a v samotném závěru poločasu zvýšili na 2:0.

Druhý poločas již nebyl z obou stran tak kvalitní. Kontrolovali jsme vývoj utkání a domácí nepouštěli do šancí. Bohužel až v samotném závěru jsme přišli o čisté konto a domácí z penalty snížili.

Domácí potvrdili, že jejich postavení v tabulce není náhodné. Byl to zatím nejlepší tým, se kterým jsme se v soutěži utkali. O to víc si výhry vážíme. Celý tým dnes zaslouží pochvalu, mrzí jen zbytečné zranění Adama Fialy, který nám bude v dalších utkáních chybět.“