1. FC Slovácko BFC HlučínSK Hanácká Slavia Kroměříž1.SC Znojmo FKFK TřinecFK Frýdek-MístekFK BlanskoFC Slovan RosiceČSK Uherský BrodFC Zlín BFK HodonínFC Zbrojovka Brno BSK UničovFC StráníMFK Karviná BTJ Start BrnoFC ZlínskoTJ Unie Hlubina

Fr.-Místek

Rosice

19.10.2024 | 14:30

Fr.-Místek

Rosice

19.10.2024 | 14:30

Benfiku čekalo v sobotu dopoledne utkání s Žebětínem. V prvním poločase diváci branku neviděli, oba týmy si však vytvořily slušné šance ke skórování. Hosté z Žebetína nevyužili tři samostatné úniky, za Blansko měli dobré příležitosti Kouakou či Bednář. Hra blanenských však měla k ideálu daleko a soupeř hrozil především po laciných ztrátách míče. Benfika vstoupila do druhého poločasu o poznání lépe a v 55. minutě po vysunutí od střídajícího Tomáše Farníka šla zásluhou Čejky do vedení. Žebětín se nevzdával a zápas byl až do samotného konce otevřený, obrana Blanska už ovšem soupeře do větší šance nepustila. Pojistku mohl přidat po sólu z poloviny hřiště Kouakou, míč si dal ale příliš daleko od nohy a brankář včasným vyběhnutím zažehnal nebezpečí. Až v 84. minutě po dlouhém pasu od Bednáře útočník Kouakou předvedl povedenou individuální akci, zbavil se protihráčů a střelou ke vzdálenější tyči navýšil vedení na 2:0. O 3 minuty později prokázal svou fotbalovou genialitu zkušený David Bednář, který si všiml vyššího postavení brankáře a namísto střely jej chytrým obloučkem přeloboval. Benfika tedy zvítězila 3:0, kaňkou zápasu jsou však svalová zranění Ondřeje Farníka a Miroslava Kaly, bez kterých se tým bude muset pravděpodobně obejít až do konce podzimu.

11. kolo , 12. října 2024, FK Blansko B - SK Žebětín

FK Blansko B

SK Žebětín

Branky: 55. Čejka, 84. Kouakou, 87. Bednář
Žluté karty: 83. Chloupek - 80. Knoth
Rozhodčí: Musil - Suchý, Štěpánek

Veselý - Kouakou, Pernica, Kala (53. Farník T.), Farník O. (71. Dračka), Psota (C) (71. Nejezchleb), Foltýn, Chloupek, Kamenský (88. Dujka), Čejka, Bednář
Náhradníci: Dujka, Farník T., Dračka, Nejezchleb
Trenér: Zdeněk Veselý

Mosler - Kudláček T. (69. Panský), Zlámal, Kudláček S. (69. Votava), Knoth, Štrobl (62. Pyšík), Novák, Vacula, Došek (62. Jahoda), Líkař (C) (76. Gec), Benahmed
Náhradníci: Gec, Pyšík, Panský, Jahoda, Šimůnek, Votava
Trenér: Dušan Kokta

Komentář kapitána Marka Psoty:

„Dnes nás čekal zápas se Žebětínem, a my věděli, že nás nečeká nic lehkého. Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře a se spoustou individuálních a nevynucených chyb jsme se dostávali do problémů. V naší hře bylo spoustu nepřesností, které nás stály síly, díky tomu se soupeř dostával do vyložených šancí a mohli jsme prohrávat. Šance jsme měli i my, ale bohužel jsme je neproměnili. Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji, měli větší držení míče a vytvořili si šance. Postupně už na nás soupeř fyzicky nestačil a šli jsme do vedení díky krásnému gólu Čejisa. Ke konci druhého poločasu se prosadil pěknou individuální akcí Keikei, konec utkání zakončil krásný a zkušený gól Bedny a výsledek jsme si poté pohlídali. Kluky musím pochválit za dnešní bojovný výkon a mám radost, že jsme opět doma zvítězili.“