Benfiku čekal na úvod jara kvalitní soupeř z Lelekovic. Skóre zápasu otevřel povedenou střelou hostující Pokorný a Benfika musela dotahovat. Ve 13. minutě měla jedinečnou možnost na vyrovnání, kdy rozhodčí po faulu na Foltýna ukázal na značku pokutového kopu. Blažík ovšem tvrdou ránou orazítkoval břevno. Blansko dobře kombinovalo a dostávalo se do šancí. Jednu z nich využil ve 23. minutě chytrým zakončením Novák. Stejný hráč měl i další velkou příležitost, při úniku jej však vychytal hostující brankář. Těsně před odchodem do kabin se po nenápadné akci prosadil Kloss a Lelekovice znovu vedly. Blansko vstoupilo do druhé půle aktivně a zatlačilo soupeře na jeho polovině. Hosty několikrát podržel brankář Machát, ale v 61. minutě se dostal k dorážce na zadní tyči Foltýn a bylo vyrovnáno. O pár minut později se domácí znovu radovali a po gólu Rajčince poprvé v zápase vedli. Blansko mohlo z několika vyložených šancí vedení pojistit, místo toho bylo ze zápasu drama až do poslední minuty. V závěrečné desetiminutovce neměly Lelekovice co ztratit a vrhly své síly do útoku. Své slibné šance a sérii standardních situací ale hosté nevyužili a Benfika tedy vydřela první jarní vítězství.

15. kolo , 17. března 2024, FK Blansko B - AC Lelekovice

FK Blansko B

AC Lelekovice

Branky: 23. Novák, 61. Foltýn, 68. Rajčinec - 10. Pokorný, 44. Kloss
Žluté karty: 90. Blažík - 2. Škára, 37. Konečný, 61. Hanzl
Rozhodčí: Rodinger - Šenkýř, Korčák

Veselý (C) - Pernica, Farník O. (46. Rajčinec), Psota, Novák (90+1. Farník R.), Foltýn, Farník T. (79. Dujka), Němec, Blažík, Čejka, Kocůrek
Náhradníci: Dujka, Rajčinec, Farník R.
Trenér: Zdeněk Veselý

Machát - Hanzlíček (73. Hovhannisjan), Škára (31. Konečný), Kozumplík, Hanuš (46. Bílý), Hanzl, Kloss, Pokorný (C), Skoumal L., Babák, Skoumal T.
Náhradníci: Bílý, Hovhannisjan, Konečný, Deschner
Trenér: Bledjon Guga

Komentář asistenta trenéra a vedoucího mužstva Josefa Šmerdy:

„V prvním utkání jara s Lelekovicemi, které v zimní přestávce slušně posílily, jsme si vytvořili spoustu šancí, které jsme zahazovali jednu za druhou, včetně neproměněné penalty. Hosté naopak trestali naše chyby. Nakonec jsme ve 2. poločase po zásluze otočili výsledek v náš prospěch. Bohužel jsme neproměnili i další šance a dopustili tak zbytečné drama v závěru, kdy nás svými zákroky podržel brankář Veselý."