Karviná B

Karviná B

Benfika se v sobotu dopoledne utkala doma na Údolní s mužstvem Bohdalic. Blansko od úvodu drželo míč na svých kopačkách a hledalo cestu k soupeřově brance. Úvodní střelecké pokusy zlikvidoval hostující brankář Heichel, stejně tak jako Studeného povedenou střelu letící do levé šibenice. Obrana Bohdalic byla pevná a první poločas tedy skončil bez branek. Skóre se poprvé měnilo až v 62. minutě, kdy odkop hostujícího obránce šťastně trefil nohu Gimsaye a míč doskákal až do sítě. V 73. minutě se hnal do šance Psota, obhodil si brankáře a při snaze zakončit do odkryté sítě byl sražen k zemi. Rozhodčí neváhal a nařídil penaltu, kterou proměnil Šedivý. Na konečných 3:0 upravil po samostatném úniku Marek Psota a Benfika tedy vybojovala další cenné 3 body do tabulky.

23. kolo , 11. května 2024, FK Blansko B - TJ Sokol Bohdalice

FK Blansko B

TJ Sokol Bohdalice

Branky: 62. Gimsay, 73. Šedivý (pen.), 81. Psota
Žluté karty: 0 - 77. Semeniuk
Rozhodčí: Kolarský - Kučera, Chabiča

Veselý (C) - Kouakou (54. Gimsay), Pernica, Kocůrek (46. Feik), Psota, Dujka, Novák (54. Tulajdan), Foltýn, Nejezchleb (54. Šedivý), Studený (46. Rajčinec), Kala
Náhradníci: Nešetřil - Gimsay, Feik, Šedivý, Rajčinec, Tulajdan
Trenér: Zdeněk Veselý

Heichel - Semeniuk, Toman, Sádlík, Hladký, Konečný (75. Lozrt), Kovalov, Kočajnar (62. Sabirov), Jašíček M. (C), Sydorenko, Kolečkář (46. Fojtík)
Náhradníci: Sabirov, Lozrt, Fojtík
Trenér: Bedřich Kolář

Komentář trenéra Zdeňka Veselého:

V dalším domácím utkání nás čekal celek Bohdalic, se který jsme na podzim na jeho půdě padli 4:2. Dnešní utkání však bylo jiné. Od začátku jsme diktovali tempo hry a soupeře jsme s výjimkou jedné standardní situace nepustili do žádné větší šance. Ve druhé půli jsme naši převahu dokázali vyjádřit i gólově a utkání v poklidu dovedli do vítězného konce. Několik dalších šancí zůstalo nevyužito.“