1. FC Slovácko BFC HlučínSK Hanácká Slavia Kroměříž1.SC Znojmo FKFK TřinecFK Frýdek-MístekFK BlanskoFC Slovan RosiceČSK Uherský BrodFC Zlín BFK HodonínFC Zbrojovka Brno BSK UničovFC StráníMFK Karviná BTJ Start BrnoFC ZlínskoTJ Unie Hlubina

Strání

Druhý venkovní zápas čekal Benfiku na půdě Rajhradu. Blanenským skvěle vyšel vstup do utkání a už ve 4. minutě se trefil nádherně z voleje Chloupek. O 5 minut později už to bylo o dvě branky, když po přihrávce Chloupka nadvakrát překonal domácího brankáře Novák. Krátce poté však Benfika vypadla z role a koledovala si o gól. Rajhrad nevyužil samostatný únik a nastřelil hlavou tyč. Zaslouženého gólu se domácí dočkali ve 26. minutě, kdy se po brejku prosadil tvrdou střelou Filip Gáč. Domácí hrozili i nadále a ve 36. minutě bylo vyrovnáno. Blanenští měli také další příležitosti, nicméně poločasový stav byl 2:2. Rajhrad vstoupil do druhého poločasu aktivně, avšak v 55. minutě Chloupek propálil domácího brankáře a Blansko opět vedlo. Za domácí mohl vyrovnat Martinek, ten však gólmana nepropálil. V 65. minutě Luboš Chloupek střelou ke vzdálenější tyči zkompletoval hattrick a stav byl 4:2 pro Benfiku. Definitivní pojistku mohl přidat Kouakou, kterému míč výborně nachystal aktivní Chloupek, netrefil však odkrytou síť. Domácí se snažili nepříznivý stav zvrátit, ale Blansko už si vedení pohlídalo a připsalo si třetí důležité vítězství.

4. kolo , 24. srpna 2024, RAFK Rajhrad - FK Blansko B

RAFK Rajhrad

2:4

2:2

Branky: 26. Gáč F., 36. Pleva - 4., 55. a 65. Chloupek, 9. Novák
Žluté karty: 42. Richtr, 85. Opatřil, 87. Martinek - 46. Psota, 78. Jaroš, 89. Kouakou
Rozhodčí: Vavřina - Rohrer, Březina
Delegát: Ladislav Kundelius

Semerád - Podaný (59. Marčák), Oprchal, Martinek, Gáč F. (74. Opatřil), Richtr (74. Fic), Císař, Šmíd, Pleva (54. Hrdlička), Vítámvás, Gáč D. (C)
Náhradníci: Novák - Opatřil, Fic, Marčák, Hrdlička
Trenér: Jaroslav Janošek

Veselý - Kouakou, Psota (C), Dujka, Novák (46. Kala), Foltýn (55. Farník O.), Farník T., Gabriel, Chloupek (82. Badal), Jaroš, Málek (64. Nejezchleb)
Náhradníci: Farník O., Kala, Nejezchleb, Badal
Trenér: Zdeněk Veselý

Komentář asistenta trenéra a vedoucího mužstva Josefa Šmerdy:

„Do utkání v Rajhradu jsme vstoupili velice dobře a už po 9 minutách vedli 2:0. Domácí se i díky našim chybám a nedůslednosti dostali zpět do zápasu a ještě do poločasu vyrovnali. Ve 2. poločase domácí pokračovali ve snaze otočit vývoj utkání na svoji stranu. My jsme začali poctivě bránit a hrozili z brejků. Dva z nich nově zrozený kanonýr Chloupek proměnil. Dále jsme byli nebezpeční, ale šance Kouakoua a dvě dělovky Jaroše brankou neskončily. Domácí postupně odpadali, a tak jsme zaslouženě trochu divoké utkání dovedli k výhře. Mrzí ale zranění našich klíčových hráčů Nováka a Foltýna, kteří odnesli místy hru za hranou domácích hráčů. Doufejme, že jejich zranění nebudou vážná a brzy se připojí k týmu.“