3:0

Karviná B

3

0

Benfiku čekalo ve 24. kole 1.B třídy utkání na půdě Křenovic. Blansko se ujalo vedení už v 6. minutě, když se po protiútoku hnal do šance Foltýn a přesnou střelou ke vzdálenější tyči poslal svůj tým do vedení. Zanedlouho poté se po pěkné kombinační akci prosadil Studený a vedení 2:0 dodalo Blansku potřebný klid. Blansko drželo míč, ještě do poločasu vstřelilo další 3 branky a řadu šancí a střeleckých pokusů nevyužilo. Druhý poločas už nebyl ze strany Benfiky příliš povedený. Slabý pohyb a nepřesné přihrávky nabízely příležitost pro aktivní domácí, kteří se i přes nepříznivý stav snažili skóre korigovat. Ve velké šancí například neuspěl kapitán Rozsypal. Blansko přesto vstřelilo zásluhou Porče dvě branky a dovedlo zápas k vítězství 7:0. Pozitivem zápasu je také premiérový soutěžní gól Františka Dujky, první start šestnáctiletého dorostence Tomáše Setničky v mužské kategorii a návrat Dominika Zouhara po téměř ročních zdravotních problémech.

24. kolo , 19. května 2024, SK Křenovice - FK Blansko B

SK Křenovice

0:7

0:5

FK Blansko B

Branky: 7. Foltýn, 13. a 27. Studený, 31. Jambor, 42. Dujka, 50. a 85. (pen.) Porč
Žluté karty: 55. Buček, 73. Jurajda - 0
Rozhodčí: Pavlica - Vavřina, Andrla

Jegla - Pauřík, Jochman, Klimek, Kramčík, Rozkopal (C), Borovský (65. Paleček), Gzela, Jurajda, Buček (74. Polesný), Světelský (46. Plachetka)
Náhradníci: Sova - Polesný, Plachetka, Paleček
Trenér: Josef Svoboda

Veselý (C) - Pernica (69. Zouhar), Feik, Psota, Dujka, Novák (62. Setnička), Foltýn, Kouakou, Studený (46. Gimsay), Jambor (46. Porč), Kocůrek
Náhradníci: Porč, Setnička, Zouhar, Gimsay
Trenér: Zdeněk Veselý