Uničov

Uh. Brod

04.05.2024 | 10:30

Údolní

Benfika se v prvním venkovním zápase jara představila na hřišti Medlánek. Domácí mužstvo hned v úvodu nastřelilo po nenápadném centru zprava tyč a zanedlouho poté pálil nebezpečně z voleje medlánecký záložník. Blanenští hráči se museli v prvním poločase vyjma těžkého terénu vypořádat i s hrou proti silnému větru a často naráželi na obranu fyzicky výborně připraveného soupeře. Velké šance na otevření skóre ale přišly. Tomáš Farník chytře přehazoval brankáře domácích, míč však skončil těsně mimo. Krátce před odchodem do kabin se k zakončení z malého vápna dostal Šedivý, ale ani on svojí šanci nevyužil. První poločas tedy skončil bez branek. Krátce po změně stran se prosadil střelou z hranice šestnáctky Čejka a Blansko vedlo. František Čejka přidal zanedlouho i druhý gól, když jeho povedená střela zapadla ke vzdálenější tyči. V 61. minutě, bohužel, skončilo utkání pro Ondřeje Farníka, který si obnovil zranění zadního stehenního svalu. Medlánky ve snaze o snížení přeskupily řady a zvýšily počet útočných hráčů, Benfika si však zbytek zápasu pohlídala a několikrát mohla vedení navýšit. Definitivní pojistka přišla až v 82. minutě, kdy se po dobré práci Čejky prosadil střelou do odkryté sítě Šedivý. Benfika tedy zvítězila v Medlánkách 3:0 a poprvé na jaře neinkasovala.

17. kolo , 30. března 2024, FC Medlánky - FK Blansko B

FC Medlánky

FK Blansko B

Branky: 53. a 58. Čejka, 82. Šedivý
Žluté karty: 0 - 80. Šedivý
Rozhodčí: Šebela - Palát, Nejezchleba

Panascí - Trávníček (C), Henzl (64. Studený), Dojiva, Kvapil V. (55. Kvapil J.), Tarasov, Dutka (75. Plechatý), Nesveda, Holub (64. Knotek), Huryta, Pýcha
Náhradníci: Studený, Plechatý, Šudoma, Knotek, Kvapil J.
Trenér: Michal Šudoma

Veselý (C) - Kocůrek, Pernica, Čejka, Farník O. (61. Dujka), Psota, Novák, Foltýn, Farník T. (46. Kouakou), Šedivý, Kamenský
Náhradníci: Kouakou, Dujka
Trenér: Zdeněk Veselý

Komentář trenéra Zdeňka Veselého:

„V Medlánkách nás čekal houževnatý, dobře organizovaný soupeř a také nepříliš kvalitní hřiště komplikující hru po zemi. Jako první zahrozili domácí, když po nenápadné akci z pravého křídla trefili tyč. To však byla z jejich strany jediná nebezpečná akce. Ve zbytku zápasu už jsme si šance vytvářeli jen my. Dvě vyložené jsme v 1. poločase ještě neproměnili, po přestávce už jsme byli střelecky úspěšní. Po dvou gólech Fandy Čejky jsme hru kontrolovali. V závěru jsme přidali třetí gól a řadu dalších nadějných akcí nedotáhli do gólového konce. Cením si nejen vítězství a tří bodů, ale i nuly vzadu. Stínem utkání je zranění Ondry Farníka, který si asi delší dobu nezahraje."