3:0

Karviná B

3

0

Utkání 25. kola MSFL nabídne souboj mezi Blanskem a Frýdkem-Místkem, tedy tabulkovými sousedy. Blanenští fotbalisté se aktuálně nachází na 9. místě tabulky s 32 body, Frýdek-Místek je pouhé 3 body za Blanskem, hosté však mají odehráno o zápas navíc. Minulé utkání blanenského týmu na půdě Hranic totiž bylo vzhledem k nepříznivému počasí a stavu hrací plochy odloženo na 9. května. Frýdek-Místek na jaře vyválčil ze 7 duelů 9 bodů. Poslední vzájemné měření sil na hřišti Frýdku blanenští nezvládli a po prohře 0:1 byl navíc odvolán tehdejší trenér Petr Vašíček. Šanci vrátit soupeři porážku má Blansko již tuto sobotu 22. dubna od 16:00.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

Frýdek-Místek skončil v uplynulém ročníku MSFL na klidném 8. místě tabulky daleko od sestupových vod. V podzimní části letošní sezóny měli frýdečtí Valcíři výsledky jako na houpačce, po podzimu však měli na svém kontě, stejně jako Blansko, solidních 20 bodů. V rámci 2. kola MOL Cupu navíc vyřadili před domácím publikem po vítězství 2:0 druholigovou Opavu. V další fázi domácího poháru se Frýdek utkal se Slovanem Liberec, kterému na domácím stadionu podlehl 0:6.

Mužstvo prošlo během zimy určitou obměnou. Smlouva skončila Mariánu Kovaříkovi a hostování skončilo Tomáši Kirschnerovi (SFC Opava), Matteo Burgovi (FK Třinec), Martinu Vlachovskému (1. SK Prostějov) a Lukáši Dadakovi (MFK Karviná). Co se týče příchodů, v mužstvu bude i nadále působit útočník Timofej Barkov z Baníku Ostrava a ze stejného klubu dorazil na hostování záložník Maxim Obuch. Další hráči, kteří přišli do klubu na hostování, jsou obránce Radek Coufal (SK Polanka nad Odrou), záložník Teodor Janjuš (SFC Opava) a útočník Pavel Střelec (ŠSK Bílovec).

Jarní část zahájili svěřenci trenéra Roberta Pištěka prohrou na hřišti zlínské juniorky (0:3). Následně si Valcíři odvezli vítězství z horké půdy na Vrchovině (1:0) a poradili si i doma s Hranicemi (2:0). Poté ovšem přišla nepříjemná série v podobě tří porážek v řadě, kterou odstartovalo střetnutí na půdě B-týmu Slovácka (1:2). Ta pokračovala domácí dohrávkou s Hlučínem (0:2) a porážkou 1:2 v Uničově, kdy výhru Uničova trefil až 9 minut před koncem Vichta. Inkasované góly pořádně rozčílily trenéra Pištěka. „Soupeř měl rozhodně více ze hry, ale tento zápas jsme mohli určitě dotáhnout k bodovému zisku. To bychom ale nemohli dostávat góly, jaké dostáváme, protože to je na televarieté. Nerozumím, nechápu,“ zlobil se po utkání v rozhovoru pro Deník frýdecký kouč. Jeho svěřenci totiž po individuálních chybách dvakrát inkasovali i s Hlučínem. „S některými hráči budeme mít osobní pohovory, protože individuální výkony jsou absolutně nedostačující,“ dodal po utkání v Uničově Robert Pištěk.

Poslední utkání sehráli frýdečtí fotbalisté proti Uherskému Brodu. Domácí Frýdek vstoupil do utkání aktivně, Pavel Střelec v první šanci sice neuspěl, ale ve 25. minutě poslal po rohovém kopu svůj tým do vedení. O 5 minut později navýšil vedení přímo ze standardní situace Obuch. Několik dalších šancí měl útočník Střelec, ale hosty držel ve hře brankář Nemrava. „První půle byla kromě posledních pěti minut přesně to, co od kluků očekáváme. Eliminovali jsme ztráty, byli jsme silní na míči, dokázali jsme kombinovat, útočit z obou stran,“ byl s počínáním týmu v prvním dějství spokojený Pištěk. V nastaveném čase prvního poločasu přišel trest za neproměněné šance v podobě kontaktního gólu Lorence. Branka do šatny s Valcíři zamávala a hosté se hnali za vyrovnáním. V 53. minutě jen těsně minul Flasar a v 67. minutě trefil hlavou břevno Strachoň. „S mužstvem obdržená branka, chtě nebo nechtě, zatřásla. Do druhé půle jsme šli s obavou o výsledek, protože jsme prohráli tři zápasy a ten čtvrtý chtěli za každou cenu zvládnout. Dvacet minut jsme se trápili a Brod byl lepší,“ dodal pro klubový web trenér Pištěk. Domácí tým šance uherskobrodských fotbalistů přežil, z přímého kopu poté zvyšoval Rubý a v závěru pečetil vítězství 4:1 Barkov.

Nejlepším střelcem Frýdku-Místku je stále šestigólový Marián Kovařík, jemuž v zimě skončila smlouva. Toho však s 5 góly dohání záložník Patrik Rubý, který má ze všech členů kádru spolu s obráncem Jakubem Massaniecem zároveň i nejvíce startů v MSFL (122 zápasů). Dalšími zkušenými hráči jsou kapitán Michal Velner (109 zápasů v MSFL) a Tomáš Hykel (105 zápasů v MSFL).

Utkání na stadionu v Údolní ulici startuje v sobotu 22. dubna od 16:00. Trenér Frýdku-Místku Robert Pištěk pro klubový web před sobotním zápasem prohlásil: „Čeká nás Blansko, které na jaře ještě doma nezaváhalo. Nečeká nás vůbec nic lehkého, ale my teď na soupeře moc nehledíme, soustředíme se na svůj výkon, chceme navázat na domácí zápas a bodovat.“

Sestava Frýdku-Místku z posledního utkání s Uherským Brodem:

Gergela - Velner (C), Coufal, Massaniec, Nevřela - Obuch, Hykel (90+1. Zupko) - Janjuš (88. Konečný), Rubý (90+1. Martiník), Barkov - Střelec (83. Kohut)