3:0

Karviná B

3

0

Fotbalisty Blanska čeká další výjezd na půdu soupeře. V 10. kole MSFL zajíždějí blanenští do Zlínského kraje, kde se v sobotu 08. října utkají s Uherským Brodem. Ten se může pochlubit tím, že na domácím hřišti ztratil pouhé 2 body za remízu a zbylá 4 utkání vyhrál. Domácí budou jistě chtít svoji pomyslnou pevnost uhájit a odolat dalšímu soupeři. Zda se hostům z Blanska jako prvním v sezóně podaří vyloupit Orelský stadion, můžete sledovat od 14:30 hodin.

Dalo by se říct, že Uherský Brod má dvě naprosto odlišné tváře, což dokazují jeho prozatímní výsledky v lize. Zatímco na domácí půdě Brod vybojoval 4 výhry (Velké Meziříčí, Zlín B, Vrchovina a Frýdek-Místek) a pouze 1 remízu s B-týmem Slovácka, na venkovních stadionech má naprosto identické statistiky, pouze však musíme vyměnit výhry za prohry. Venkovní zápasy Brodu přinesly pouze 1 bod za remízu v Hlučíně, jinak z toho byly 4 prohry (Kvítkovice, Kroměříž, Hranice, Uničov). Celkově tak Uherský Brod figuruje na 9. místě tabulky se ziskem 14 bodů. Blanenští na svého soupeře ztrácejí 7 bodů.

Poslední zápas sehrál Brod na domácí půdě proti B-týmu Slovácka a byla z toho remíza 0:0. Utkání na těžkém terénu mnoho podívané nenabídlo. „Bylo to klasické derby, remízový zápas. Bylo to hodně o soubojích, soupeři si nedali ani centimetr. I terén byl vyloženě podzimní, fotbalu moc nepřál. Slovácko na balonu vypadalo lépe. Bylo živější, pohybově lepší, na druhé straně my jsme měli zajímavější příležitosti,“ mínil domácí kouč Lukáš Pazdera. Nerozhodný výsledek nakonec bral. „Doma samozřejmě chceme vyhrávat, ale Slovácko ukázalo kvalitu a ne nadarmo má na kontě sedmnáct bodů,“ hodnotil. „V prvním poločase jsme směrem dopředu byli zakřiknutí, nervózní. Taky jsme hodně kazili. Situace, které jsme měli řešit s klidnou hlavou, jsme řešili zbrkle a unáhleně. Po přestávce se to ale zlepšilo a už z toho byly dvě nebo tři zajímavé situace, které jsme mohli vyřešit gólově.“

Blanenští fotbalisté dokázali v minulém kole zabrat a po 6 porážkách v řadě porazili soupeře z Uničova v poměru 2:1. Diváci, kteří nestihli začátek utkání, mohli litovat, protože vše podstatné se odehrálo již v úvodních 5 minutách utkání. Nejprve si již v 1. minutě z první šance utkání naskočil na Holmanův centr srbský útočník Miloš Kapur a přesnou hlavičkou otevřel skóre. O 3 minuty později však po sporném zákroku Chyly na Javůrka odpískal rozhodčí penaltu, kterou proměnil uničovský Krč a srovnal na 1:1. To však domácí příliš mrzet nemuselo, neboť prakticky po rozehrávce vrátil vedení domácím opět Kapur. Tento stav vydržel až do konce utkání a Blansko si tak připsalo veledůležité vítězství. „V prvním poločase na nás byla vidět velká chuť a euforie po dvou brankách. Druhý poločas jsme ale nekontrolovali hru, neměli jsme jí pod svým vlivem, měl jí ve své moci soupeř. Naštěstí mu tam druhý poločas branky nepadly. Mohli jsme potrestat z brejků, nepotrestali jsme, ale spokojenost se třemi body. Věřím, že se kluci trošku psychicky zvednou. Byl to zápas dvou poločasů – první náš, druhý soupeře,“ hodnotil zápas nový trenér blanenských Jiří Vorlický. Ten zároveň prozradil, že chce, aby se jeho svěřenci prezentovali moderním fotbalem s míčem na kopačkách. „Dnešní fotbal směřuje k tomu, že kdo drží míč, ovládá hru. Toto je potřeba a my trenéři za tím musíme jít.

Domácí se budou v obraně spoléhat na duo Marek Flasar (106 startů v MSFL) a Libor Nevařil (102 startů). Nejzkušenější obránce, Michal Vrága, je momentálně zraněný. V záloze je nejzkušenějším hráčem Tomáš Masař (80 startů). Nejvytíženějším útočníkem je Robin Josefík, který zároveň se 3 brankami vévodí střelcům Brodu. Zajímavostí je, že zatím odehrál bez jedné minuty každé utkání v sezóně, což dohromady dělá úctyhodných 899 minut ve hře.

Duel na Orelském stadionu startuje v sobotu 08. října od 14:30.