3:0

Karviná B

3

0

Moravskoslezská liga nezpomaluje a po týdnu nás čeká další kolo. Blanenští se představí v neděli na půdě B-týmu prvoligového Zlína. Za něj hrají převážně hráči mladší 21 let, kteří se snaží dostat do prvoligového kádru. Utkání startuje ve Zlíně na Vršavě v neděli 28. srpna od 10:30 hodin.

Zlínská rezerva skončila v uplynulém ročníku MSFL na 15. místě tabulky. Po podzimní části se s 18 body nacházela na 12. místě tabulky. V jarní části tým uhrál pouze 11 bodů a výsledkem byl propad na 15. příčku třetiligové tabulky. Ve vzájemných utkáních s tímto soupeřem byli blanenští fotbalisté úspěšní napůl. Poslední utkání podzimu na stadionu v Údolní ulici vyznělo lépe pro hosty ze Zlína. Tým posílený o ligisty Martina Cedidly, jenž v současné době pyká za faul na slávistického Ewertona, a Marka Hlinky zvítězil v Blansku právě díky brance záložníka Hlinky nejtěsnějším možným rozdílem. Druhé měření sil na půdě Zlína ovládli blanenští díky zvládnutým koncovkám obou poločasů po gólech Štencla, Adamce a Chyly jednoznačně 0:3.

Soupeř zahájil nový ročník MSFL identicky jako Blansko a má tak na svém kontě jednu výhru, remízu i prohru. Zlínští začali remízou 2:2 na půdě Frýdku-Místku, kde přišli o výhru až v nastaveném čase. Následně se střetli na domácím hřišti se silným Uničovem, kdy naopak díky gólu ze třetí nastavené minuty slavili vítězství 2:1. Do tohoto utkání naskočili za zlínskou rezervu také členové ligového kádru, a to konkrétně brankář Matěj Rakovan a záložník Rudolf Reiter.

V posledním utkání utrpěli zlínští mladíci porážku 0:1 na půdě Uherského Brodu. „Do zápasu jsme vstoupili špatně a celý první poločas jsme prohospodařili. Soupeř byl do přestávky lepší ve všech atributech, dostal se do vedení a vytvořil si i další šance. My jsme naopak zaostávali a směrem dopředu jsme vůbec nehrozili,“ mrzelo zlínského trenéra Víta Vrtělku. „Pro nás to byla ukázka toho, že bez správného nastavení, touhy zvítězit a připravenosti na zápas se nedá s nikým uspět. Společně si to ještě zhodnotíme a budeme pracovat na tom, abychom se takovým způsobem v dalších utkáních neprezentovali. Ještě více než výsledek mě totiž mrzí způsob, jakým jsme se v Brodě prezentovali,“ uzavřel zlínský lodivod.

Zlínští fotbalisté tedy budou chtít doma odčinit své poslední nepovedené vystoupení a Blansko tak nečeká vůbec nic jednoduchého. A-tým Zlína hraje své utkání v sobotu na půdě Teplic. Lze tedy očekávat, že pro nedělní střetnutí s Blanskem bude tým posílen o některé členy ligového kádru.

Poměrně čerstvou zprávou z tábora soupeře je angažování bývalého českého reprezentanta Petra Jiráčka coby hrajícího asistenta trenéra, jemuž vypršela smlouva v druholigovém Prostějově. Tento vynikající fotbalista utkvěl v paměti fanoušků především z působení v prvoligové Viktorii Plzeň, kde zvedl nad hlavu pohár pro vítěze české ligy a zahrál si i prestižní Ligu Mistrů. "Měl bych být prodlouženou rukou hlavního trenéra na hrací ploše a mladým klukům bych měl více přiblížit, o čem mužský fotbal vlastně je. Dalo by se říct, že klukům budu k ruce jako takový mentor, abych jim usnadnil přechod z mládežnických kategorií, " řekl Jiráček, který své mladší spoluhráče vede i jako kapitán.