3:0

Karviná B

3

0

O další body do tabulky zabojují blanenští fotbalisté před domácím publikem proti Hlučínu. Ten zatím neprožívá příliš povedený start do nové sezóny. Blanenští tak budou chtít využít rozkolísané formy hostů a poprvé před domácími fanoušky zvítězit. Utkání začíná v sobotu v 16 hodin.

Hlučín skončil v loňské sezóně za vítězným B-týmem Olomouce a druhou Kroměříží na výborném 3. místě tabulky. Po podzimu se tým z Moravskoslezského kraje nacházel na 4. příčce ligové tabulky, v jarní části ovšem zabral a díky lepší vzájemné bilanci vystřídal na 3. místě Baník B. Hlučínští budou chtít na úspěšnou sezónu navázat, zatím se jim to však příliš nedaří.

Soupeř začal novou sezónu na domácím hřišti přesvědčivou výhrou 4:1 proti nováčkovi z Hranic. Pak ale přišlo opět na domácí půdě klopýtnutí v derby s Frýdkem-Místkem (0:1), prohra v Uničově (0:3) a domácí remíza 1:1 s Uherským Brodem. Poslední utkání sehráli hlučínští opět před domácími fanoušky proti Vrchovině a zvítězili 3:2. V utkání po dvaadvaceti minutách vedli zásluhou Zajíčka a Plesníka o dvě branky, hosté z Vrchoviny ještě před poločasem snížili a v 70. minutě byl stav nerozhodný. Výhru Hlučínu zajistil až 3 minuty před koncem střídající Mládek. Po 5 odehraných kolech má tedy Hlučín 7 bodů, o 3 více než Blansko.

V MOL Cupu se Hlučínu vedlo lépe, když se mu povedlo přes Krnov (7:0) a Bohumín (3:0), ač hrál od 32. minuty v početní nevýhodě, postoupit až do 2. kola. V něm vyzvou na domácím stadionu brněnskou Líšeň, která v současné době okupuje 1. místo druholigové tabulky.

Kádr Hlučína doznal před novou sezónou několika změn. Na půlroční hostování do Viktorie Přerov zamířil brankář Ondřej Kolenko, na testech v druholigové Opavě uspěl mladý záložník Radim Dostál, kvůli problémům s ploténkou si delší dobu nezahraje Marek Neumann. Největší ztrátou je však odchod útočníka Radovana Lokši, který ve 33 letech kvůli problémům se zády ukončil svou hráčskou kariéru. S Radovanem Lokšou odešlo Hlučínu i 20 loňských branek, se kterými se Lokša stal nejlepším střelcem celé soutěže. Mužstvo doplnili osmnáctiletý brankář Jakub Košec (MFK Vítkovice), Oliver Putyera (SFC Opava), Marek Šindler (MFK Vítkovice) a z Heřmanice Slezské se vrátil Dominik Tomšů. Dále pak mladíci Sebastián Gryc (1. FC Slovácko) a Marek Puchala (FC Baník Ostrava), kteří však nastupují primárně za hlučínskou devatenáctku v 2. nejvyšší dorostenecké soutěži.

Blansko má Hlučínu co vracet, neboť v loňské sezóně s ním oba zápasy prohrálo. Podzimní utkání na půdě Blanska rozhodla jediná branka z kopačky Radovana Lokši a v posledním kole loňské sezóny blanenští schytali v Hlučíně debakl 1:5. Jedinou branku Blanska vstřelil Tomáš Feik.