B l a n s k o - Druhý „anglický“ týden v řadě završí zítra fotbalisté FK Blansko. Jejich soupeřem bude v rámci 24. kola od 16:30 na stadionu na Údolní RAFK Rajhrad.
Blansko se po úterním vydřeném vítězství nad Ivančicemi v poměru 1:0, když tři body zařídil svoji pátou brankou v blanenském dresu Petr Crhák, vyhouplo do čela krajského přeboru o bod před Vracov. Ten doma prohrál podruhé za sebou, když po Blansku dokázalo do té doby vedoucí tým tabulky porazit na jeho hřišti také Ráječko.

V jarních zápasech se Blanenským prozatím daří, když z 8 utkání vyhráli 7 a pouze v jednom remizovali, skóre 20:4. Soupeři z Rajhradu jaro příliš radosti nepřineslo. Jediné tři body v roce 2012 si svěřenci trenéra Janoška připsali ve 23. kole po domácím vítězství nad Rájcem-Jestřebí v poměru 2:0. Na 14., první nesestupové pozici, má tým z Brněnska náskok 7 bodů. Nejlepšími střelci Rajhradu jsou s pěti vstřelenými brankami Martin Kalvoda a Michal Polák.

„Na podzim ve vzájemném utkání jsme zejména ve druhém poločase předvedli herně dobrý výkon. Bohužel jsme nakonec pouze remizovali. Věřím, že v domácím prostředí potvrdíme výsledky z posledních utkání. Určitě to ale ani zítra nebude snadné, o tom jsme se měli možnost přesvědčit v úterý. Navíc program v posledních dnech je opravdu hodně náročný,“ říká blanenský trenér Michal Kugler, jehož tým sehraje zítra již šesté utkání za posledních 14 dnů.

Pro zítřejší utkání nebude k dispozici dlouhodobě zraněný obránce Šplíchal, v utkání s Ivančicemi musel ze hry v polovině prvního poločasu odstoupit Dupal. „Martin zítra s největší pravděpodobností nenastoupí. Nikdo další by už chybět neměl,“ doplňuje blanenský trenér.

Sobotní utkání FK Blansko - RAFK Rajhrad se hraje od 16:30 na stadionu na Údolní. Tradičně bude připraven textový online přenos zde: http://www.onlajny.cz/. Stejně jako utkání s Moravským Krumlovem bude i to zítřejší vysíláno také obrazem zde: http://www.jmkfs.cz/blansko---rajhrad-/1603

Další zápasy 24. kola KP:
so, 16:30: Boskovice - Moravský Krumlov
so, 16:30: Podivín - Vracov
so, 16:30: Novosedly - Kuřim
so, 16:30: Bzenec - Rousínov
so, 16:30: Ivančice - Kyjov
ne, 16:30: IE Znojmo - Ráječko
ne, 16:30: Rájec-Jestřebí - Zbýšov

Rajhrad v předehrávaném 30. kole:
RAFK Rajhrad - FC Kuřim 1:2 (1:1)
Branky: