2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o – Důležité úkoly čekají v zítřejším domácím utkání 22. kola divize D fotbalisty FK APOS Blansko. Protrhnout střelecký půst, který trvá již 351 minut a porazit v důležitém záchranářském souboji souseda z tabulky, tým Sokola Konice.
Trenéra Blanska Tomáše Šenka těší postupně se vyprazdňující marodka. V minulém zápase se do sestavy vrátil obránce Antonín Kolář. Nyní už bude k dispozici také zkušený Jiří Pokoj. Ve stavu zraněných tak zůstává již pouze útočník Miroslav Jelínek, jehož důraz v ofenzivní fázi mužstvu citelně chybí.

Blanenští totiž již tři zápasy v řadě neskórovali, a když se k tomu připočte i 81 minut z duelu proti Napajedlům, střelecký půst trvá již 351 minut. Poslední branku zaznamenal právě zraněný Jelínek. „Musíme být víc důrazní a hladoví po gólech. Kolikrát řešíme situace zbytečně složitě, ještě si chceme přihrát, místo abychom zakončili. Věřím, že v sobotu tuto nepříjemnou šňůru protrhneme a vyhrajeme,“ říká odhodlaně Tomáš Šenk.

Na stadion na Údolní však přijede tým, který tu není příliš vítán. Blansko totiž ve své novodobé historii ještě tohoto soupeře nedokázalo porazit. Bilance z pěti vzájemných utkání vyznívá jednoznačně ve prospěch našeho soupeře, který 4 utkání vyhrál, jeden zápas končil remízou 0:0, kterou navíc Blanenští vydolovali na půdě soupeře, to vše při pasivním skóre 2:7. „Konice se opírá o výborného brankáře, je to dlouhodobý účastník divize, který má svoji kvalitu. Věřím, že nás nemá čím překvapit a v sobotu přibude v kolonce našich vítězství jednička,“ dodává blanenský trenér.

Sobotní utkání FK APOS Blansko – Sokol Konice se hraje od 16:00 na stadionu na Údolní, tradičně z něho bude připraven také online přenos. ONLINE: FK APOS Blansko – Sokol Konice