B l a n s k o – V pořadí již 23. kolo divize, skupiny D je na programu o tomto víkendu. Fotbalisté FK APOS Blansko budou o body bojovat v neděli na půdě aktuálně 5. týmu tabulky, FK Pelhřimova.
Po minulé domácí remíze s Konicí se zůstalo Blansko na 14. místě tabulky s pouhým dvoubodovým náskokem na poslední Uherský Brod. „Utkání s Konicí jsme samozřejmě nemohli hodnotit pozitivně. Ztratili jsme v domácím prostředí důležité body, z čehož jsme byli hodně naštvaní. Na druhou už musíme naladit pozitivní atmosféru na další zápasy, které nás čekají. Ve hře je ještě dost bodů,“ burcuje trenér Tomáš Šenk.

Jeho svěřenci už čekají na plný bodový zisk čtyři kola. V posledních dvou utkáních navíc Blansko o lepší výsledek připravilo i vinou neubráněných standardních situací. „Obranné standardní situace je hodně obtížné natrénovat. V utkání je to natolik specifické, že zde roli hraje především vlastní zodpovědnost hráče. Snad se v tomto směru kluci poučili a chyby se nebudou opakovat,“ doplňuje Tomáš Šenk.

Pelhřimov v jarní části sezóny pravidelně boduje, v domácím prostředí dokázal porazit například ambiciózní Třebíč 4:3. „Pelhřimov hraje rychlý a důrazný fotbal. Daří se mu bodovat, trošku překvapivě doma prohrál se Spartou Brno, ale jinak má kvalitní výsledky. K úspěchu povede hlavně maximální nasazení všech hráčů a dobré plnění defenzivních úkolů. Já bych si přál, aby se nám konečně podařilo venku nějaký ten bod urvat. Teď jsme dvakrát od soupeřů slyšeli, že nehrajeme venku špatný fotbal, bohužel žádné body jsme nezískali. Raději bych teď slyšel, že jsme dobře nehráli, ale vzejde z toho výsledek, znamenající body,“ přeje si trenér Blanska.

Zdravotní stav mužstva zůstává i nadále nezměněn. „Na čtvrtečním tréninku byl i Mirek Jelínek, kterému doktor ještě doporučil týdenní klid. Potom by se už mohl zapojit do tréninku. Jinak ostatní kluci jsou v pořádku,“ těší Tomáš Šenka.

Nedělní utkání FK Pelhřimov – FK APOS Blansko se hraje od 16:30 na fotbalovém stadionu ve sportovním areálu na Nádražní ulici č. 1536.

Jak si vedl soupeř v posledním utkání:
21. kolo, neděle 17. dubna
FK Pelhřimov – HFK Třebíč 4:3 (2:2)
Branky: 32., 73. Čihák, 13. Liška, 77. Krtek
Sestava: Moravec – Klofáč (36. Krtek), Vacek, Kocián (62. Fišer), Smrčka – Benda, Máca L., Málek, Naniáš – Liška, Čihák
Trenér: Ján Kubík

Poslední vzájemné utkání:
8. kolo, sobota 25. září 2010
FK APOS Blansko - FK Pelhřimov 2:2 (2:2)
Branky: 2. Bednář z pen., 3. Bezděk - 33. Čihák z pen., 43. Niederle
ČK: 28. Sehnal
Blansko: Sehnal - Hájek, Zich, Pokoj, Bubeníček - Šíp (71. Nečas), Bezděk (31. Švancara), Janíček K., Farník - Bednář (C) - Karásek