2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko narazili v rámci pátého přípravného zápasu před startem divize na silného soupeře. Celek TJ Svitavy vedený bývalým koučem Blanska Zbyňkem Zbořilem vyhrál toto utkání díky dvěma trefám ex-ligisty Iva Svobody 2:1. Za domácí se mezi střelce zapsal Jan Nečas.

přátelské utkání , 28. července 2013, FK Blansko - TJ Svitavy

1:2

TJ Svitavy

Poločas: 1:2
Branky: 15. Nečas - 22. a 42. Svoboda

Němec - Gromský, Daněk, Maška, Vágner - O. Skoupý - Pospíšil, Bubeníček, Horáček, Nečas - T. Zouhar
střídali: Juran, Hepp, Buchta, Michálek, V. Jelínek, Trtílek
Trenér: Mgr. Jiří Hajský

Jílek - J. Novák (46. T. Novák), Kroulík (46. Čížek), Lysoněk, Šplíchal - Paděra, Schneider - Seidler, Brůna, Filip (20. Veselský) - Svoboda (75. Ptáček)
Trenér: Zbyněk Zbořil

Blansko nastoupilo v přípravě proti druhému soupeři z divize. S Mohelnicí prohrálo 0:2. V neděli na hřišti v Rudici pak podlehlo i diviznímu TJ Svitavy 1:2. Blansko poslal do vedení v prvním poločase tečovanou střelou Nečas. Hosté však ještě do přestávky skóre otočili dvěma brankami Svobody.

V dresu Svitav přihrával na druhý gól Svobodovi odchovanec blanenského fotbalu Jakub Šplíchal. V základní sestavě východočeského týmu nastoupil i bývalý hráč Boskovic a Zbrojovky Brno Ondřej Paděra. „Svitavy jsou herně o jednu dvě třídy výš jak my. Mají několik hráčů s ligovými zkušenostmi. S naším výkonem jsem spokojený. Odehráli jsme solidní zápas proti silnému soupeři. Naposledy jsme od Svitav dostali nakládačku 8:0. Tentokrát to nebilo žádné mučení neviňátek," poznamenal trenér Blanska Jiří Hajský.

Podle trenéra Svitav Zbyňka Zbořila, který v minulosti také vedl Blansko, však úroveň zápasu poznamenalo velké vedro. Podmínky byly hodně specifické a určitě nepřidaly utkání na kvalitě. Zvlášť druhý poločas už byl v tom tropickém vedru hodně špatný. Pro bolest hlavy odstoupilo z utkání několik hráčů na obou stranách. Místo toho, abychom drželi míč v kombinaci, odehráli to v tom počasí chytře, tak jsme to někdy zbytečně nakopávali do dlouhých náběhů a hlavně o míče lacino přicházeli," okomentoval zápas na klubových stránkách Zbořil.

Na straně Blanska nastoupil stejně jako proti Boskovicím stoper Maška. Na deset minut ve druhé půli naskočil po zranění i útočník Trtílek, ale po chvíli mu ve vedru došly síly a musel střídat. „Stoper Maška řekl, že divizi ještě zkusí. Pořád ale máme problém v útoku. Hansl s Pokorným jsou pořád zranění a Trtílek nemá natrénováno. Zatím to vypadá, že na start v divizi z téhle trojice nebude připravený nikdo," dodal Hajský s tím, že tento týden už se bude rozhodovat o hráčích do prvního A týmu pro divizní soutěž. V sobotu v pět odpoledne hraje Blansko doma na Údolní s Moravskou Slavií Brno, která postoupila do I. A třídy. Ve středu pak nastoupí v Ráječku proti Olympii.

Brněnské družstvo nyní trénuje bývalý kouč Blanska Petr Vašíček. „Petr Vašíček trénuje áčko mužů od čtrnáctého července," potvrdil předseda brněnského klubu Stanislav Šlégl. Moravská Slavia má v současnosti velký zájem o talentovaného blanenského gólmana Filipa Němce.