B r n o / B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko vstoupili úspěšně také do krajského poháru. V rámci 1. kola zvítězili na hřišti Medlánek 2:0, když o postupu rozhodla závěrečná desetiminutovka.

1. kolo , 24. srpna 2011, FC Medlánky - FK Blansko

FC Medlánky

Branky: 79. vlastní (Kolev), 81. Šenk
Střely na branku: 1:9
Střely mimo: 5:8
Rohy: 0:4
Fauly: 15:5
Ofsajdy: 3:5
ŽK: 52. Vuskot, 83. Blahoudek - 89. Doležel
Rozhodčí: Blažek - Mikyska, Sedlář

Kvapil - Kolev, Vaňorek, Blahoudek (C), Voda - Škaroupka, Dobrovolný (86. Johaník), Sehnal (86. Moras), Viskot - Fryc, Fridrich (46. Hradil)
Náhradníci: Moras, Juhaník, Hradil
Trenér: Pavel Sehnal

Bednář - Michalík, Kolář, Šplíchal, Hájek (C) - Kugler - Sedláček, Vašák (68. Trávníček), Zouhar (82. Brichta), Šenk - Doležel
Náhradníci: Trávníček, Brichta, Juran
Trenér: Michal Kugler

Trenér Blanska Michal Kugler musel pro pohárový zápas oželet služby zraněného Bubeníčka, Šípa a nemocného Sehnala. Naopak poprvé od začátku nastoupila nejnovější akvizice ze Zbrojovky Brno Michal Kugler mladší, který přišel do Blanska na půlroční hostování. Premiéru v mužské kategorii si pak odbyl mladší dorostenec Dominik Michalík (16 let), který na postu pravého obránce podal velmi dobrý výkon. V závěru se na hřiště dostali i jeho dva spoluhráči Marek Trávníček a Milan Brichta.

Blansko od začátku utkání předvádělo pohledné kombinační akce a dostávalo se do zakončení. V 5. min. pálil po pobídce Zouhara z výhodné pozice nad branku Sedláček. O tři minuty později se pak po samostatné akci dostal ke střele Zouhar, brankář Kvapil však byl pozorný.

V 10. min. zakončoval po standardce Koláře pohotově hlavou Vašák. V 16. min. zakončil ojedinělý útok domácích nepřesně Fryc. Na druhé straně se dostával do brejku Šenk, jehož střela byla na hranici velkého vápna zblokována. Ve 22. min. mohli jít paradoxně domácí do vedení, když otevřeného středu obrany dokázal využít Dobrovolný, který však svůj únik zakončil nepřesnou střelou.

Ve 28. min. si na roh Kuglera naběhl Hájek, který hlavou tečoval míč a ten proletěl těsně kolem levé tyče.

Po změně stran se domácí dostali do své největší šance hned ve 47. min., když se do úniku dostal střídají Hradil, který však kromě Bednáře přeloboval i branku. V 54. min. si na standardní situaci zahrávanou Kuglerem naskočil Hájek, hlavička blanenského kapitána skončila těsně vedle.

V 61. min. utekl po levé straně rychlonohý Šenk, následně předložil ideálně míč Doleželovi, ten však z malého vápna domácí branku minul. Blansko svůj tlak stupňovalo. V 78. min. vyprášil po přihrávce Zouhara rukavice brankáři Kvapilovi střídající Trávníček.

Po akci Zouhara pak v 81. min. padla první branka utkání, když blanenský středopolař poslal přihrávku na Doležela, jehož centr z pravé strany si do branky srazil Kolev - 0:1.

Postup pak Blanenští potvrdili po pěkné kombinační akci. Zouhar poslal uličkou míč Trávníčkovi, ten ho předal Doleželovi, po jehož pobídce se trefil nechytatelně pod břevno Šenk - 0:2.

Skóre pak mohl ještě v posledních vteřinách utkání navýšit Sedláček, v prvním případě pálil po akci Doležela nedůrazně, ve druhém pak po centru Hájka jeho střele razance nechyběla, dobře však zasáhl brankář Kvapil.