2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

O l o m o u c - Fotbalisté FK Blansko v předposledním přípravném utkání prohráli s lídrem MSFL 1. HFK Olomouc na jeho hřišti 4:0.

Ofsajdy: 7:1

Šrom - Kopecký (70. Šimko), Lukášek, Čep, Kazár - Čtvrtníček, Kovář (80. Kotůlek), Bednář, Filipský (46. Tögel) - Korčián (78. Žondra), Richter
Náhradníci: Šimko, Tögel, Kotůlek, Žondra, Mucha
Trenér: Oldřich Machala

Bednář (46. Juran) - Bubeníček, Maška, Šplíchal (54. Martinec), Šíp (46. Jarůšek) - J. Cupal, Zouhar (62. Janda) - Doležel, Janda (58. Sedláček), Šenk (73. Šíp) - Crhák
Náhradníci: Jarůšek, Martinec, Sedláček, Juran

Fotbalisty FK Blansko čekala v předposledním přípravném utkání konfrontace s velmi kvalitním soupeřem. Lídr MSFL 1. HFK Olomouc vede s 35 body tabulku a mílovými kroky směřuje za postupem do 2. ligy.

Trenéru Kuglerovi chyběl zraněný Oulehla. V sestavě 1. HFK odehrál celé utkání bývalý hráč Blanska David Bednář.

Ten měl také hned ve 3. min. prsty v první nebezpečné akci, když po jeho centru pálil Čtvrtníček a tečovaná střela skončila nad břevnem. V 6. min. se Holice ujala vedení. Rychlonohý Filipský dostal ideální míč na levou stranu, poslal přízemní přihrávku na Korčiána a ten chladnokrevně zakončil - 1:0.

Druhou branku přidali domácí ve 26. min., když Richter prodloužil při rychlém protiútoku míč za sebe a Korčián lobem překonal brankáře Bednáře - 2:0.

Blanenští statečně vzdorovali silnému soupeři a několikrát se po kombinačních akcích dostali do vápna, kde jim však chyběla razance i přesnější finální přihrávka. Ve 42. min. podržel Blansko brankář Bednář, který zlikvidoval šanci Korčiánovi, na druhé straně pálil Crhák nad.

Po přestávce se nejdříve v 57. min. po centru Kazára trefil Čtvrtníček - 3:0, o minutu později vytáhl Juran lob střídajícího Tögela na roh. O dvě minuty později pomohl blanenskému brankáři obránce Maška, když zblokoval střelu Kazára.

Poslední branka utkání padla v 65. minutě, když po rohovém kopu se ve skrumáži nejlépe zorientoval obránce Lukášek a zvýšil na 4:0.

V 73. min. se brankář Juran vytáhl, když zneškodnil šanci Richtera. V 79. min. mohli Blanenští stav zkorigovat. Po ideální přihrávce Jandy za obranu pálil Crhák, brankář Šrom však jeho střelu vyrazil.