2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

P ř e r o v / B l a n s k o - Vydařenou tečku za podzimní částí divize D napsali v sobotu fotbalisté FK Blansko. V rámci předehrávaného 16. kola zvítězili svěřenci trenéra Michala Kuglera v posledním utkání tohoto roku na půdě Viktorie Přerov 3:1 a zimu stráví na 6. místě tabulky.

16. kolo , 14. listopadu 2015, 1. FC Viktorie Přerov - FK Blansko

1. FC Viktorie Přerov

1:3

Poločas: 0:2
Branky: 89. M. Koutný I. - 9. Šíp, 11. Kugler, 55. P. Fousek
ŽK: 29. Hýbner, 32. Kytlica, 71. Václavíček - 39. Kugler, 65. Šíp, 80. P. Švancara
Diváků: 130
Rozhodčí: Škrobák - Částečka, Lysák
Delegát: Chytil

Neoral - Hrabal, Hýbner (46. Kopecký), Koláček (46. Kyselák), Václavíček (C) - Zaoral (90. M. Koutný II.), Bajer, Kytlica, Pavelka - M. Koutný I., Blažkovský
Náhradníci: Bubeník, Kyselák, M. Koutný II., Kopecký, Chvěja
Trenér: Petar Aleksijević

Juran - Gromský, Šplíchal, Müller, Šíp - Kugler (64. F. Blažek), P. Fousek - Jarůšek (77. Ullmann), Trtílek, Nečas (C) - P. Švancara
Náhradníci: F. Blažek, Kratochvíl, Chloupek, Ullmann, Prosecký

K poslednímu mistrovskému utkání v tomto roce cestovali fotbalisté FK Blansko do Přerova. Domácí lodivod Petar Aleksijević nemohl počítat se zkušeným obráncem Bogdaňem, který za vyloučení v minulém kole v Bystřici vyfasoval dvouzápasový trest. Trenér hostů Michal Kugler dal důvěru totožné sestavě, v níž Blansko porazilo Přerov v 1. kole 3:0. Tehdy o tříbodovém zisku rozhodli domácí díky výbornému vstupu do utkání, kdy už po 15 minutách vedli 2:0. A stejný recept použili i tentokráte.

Před výkopem uctili všichni aktéři minutou ticha památku obětí pátečních teroristických útoků v Paříži. Již ve 2. min. vystrčili růžky domácí, když Bajerovu pobídku nezužitkoval na pravé straně Zaoral, který vyběhnuvšího Jurana sice přeloboval, ale do gólových parametrů měl jeho pokus daleko. V 6. min. se do pokutového území prosadil Švancara, důrazný Hrabal ho o míč připravil. V 9. min. po výkopu Jurana vyhrál Trtílek vzdušný souboj s Hrabalem, míč se dostal ke Švancarovi, který prošel do šestnáctky. Zde jeho zpětnou přihrávku Koláček stačil pouze usměrnit k nohám PETRA ŠÍPA a ten levačkou zkušeně uklidil míč ke vzdálenější tyči - 0:1.

Domácí se ještě nestačili probrat a v kolonce inkasovaných branek u nich svítila dvojka. V 11. min. pod tlakem dvojice Kugler - P. Fousek chyboval v rozehrávce Blažkovský, míč putoval po ose Trtílek - Nečas znovu ke Švancarovi, který si ve vápně pohrál s Bajerem a jeho lahůdkovou přihrávku nasměroval do odkryté branky MICHAL KUGLER - 0:2. Pro kmenového hráče Zbrojovky to byla premiérová trefa v blanenském dresu.

O pět minut později střelec druhé blanenské branky lehce podráždil nervy nejen svému otci na lavičce, když jeho zpětnou přihrávku pouštěl Müller k brankáři Juranovi, který nakonec musel ve skluzu odvracet míč před dotírajícím Blažkovským. V 19. min. si po faulu na Nečase došel pro centr Švancary ze standardky brankář Neoral. Za další minutu pak Švancara vodil u rohového praporku kapitána Přerova Václavíčka tak dlouho, až jej po odcentrování domácí bek nevybíravě fauloval. Obešlo se to však bez žlutého napomenutí. Po ošetření tržné rány se zkušený forvard do hry vrátil.

Domácí se přes precizní blanenský blok prosazovali velmi obtížně. V 23. min. po akci Koutného a přihrávce Blažkovského jim znemožnil ohrozit Jurana pozorný Šíp. Ten se tři minuty nato postavil k exekuci trestné kopu z 25 metrů, mířil však do míst, kde stál připravený Neoral. V permanenci pak byl i Juran, jehož prověřil z obdobné vzdálenosti skákavým pokusem Blažkovský.

Ve 34. min. zakombinovalo ofenzivní trio Nečas - Trtílek - Švancara, centrovaný míč z kopačky posledně jmenovaného na P. Fouska odvrátil na malém vápně Václavíček na roh.

Nedlouho poté se Švancarovi hlavu P. Fouska trefit podařilo, ale míč skončil vysoko nad. V 37. min. získal míč pro Švancaru Kugler, nejpilnější blanenský nahrávač si počkal na náběh agilního P. Fouska, jemuž předložil míč do vyložené pozice, druhý nejlepší střelec Blanska však svoji pátou branku v sezóně zatím nepřidal. Poločas pak zakončil po vysunutí od Nečase svým únikem do vápna Švancara, kde stíhán Hrabalem upadl, ale rozhodčí zůstal ledově klidný.

Do druhé půle již v domácím dresu nenastoupili oba střední obránci Hýbner a Koláček, místo nichž šli do hry zkušený Kopecký a mladíček Kyselák. Ani tyto změny spolu se stažením hry na tři obránce však dlouho Přerovanům ovoce nenesly. Naopak již ve 46. min. Švancara promptně rozehrál na Nečase, po jehož průniku ve vápně pálil mimo tři tyče Šíp. Lépe se nevedlo při dalším útočném výpadu P. Fouskovi, který hlavičkoval nepřesně po centru Jarůška.

V 54. min. se pohledné kombinaci dostal do šance Zaoral, ale Juran díky včasnému vyběhnutí zmenšil domácímu záložníkovi úhel a ten tak blanenského brankáře prostřelit nedokázal. Gólově nabyto měli naopak hosté. Za necelou minutu po Juranově výkopu přímočará akce vygradovala precizním centrem Šípa, který z jedné přistrčil Švancara do gólové pozice PŘEMYSLU FOUSKOVI, na jehož střelu z penaltového puntíku byl Neoral krátký - 0:3.

Přesto se mohli domácí do hry záhy vrátit. V 57. min. však své umění znovu předvedl Juran, jehož reflexivní zákrok zhatil radost zakončujícímu Kytlicovi. V 71. min. nenapodobil své spoluhráče Müller, který po standardce Švancary střílel pohotově, leč nepřesně. V 77. min. po obléhání hostující šestnáctky na Kopeckého centr ve vápně těsně nedosáhl Zaoral. Na druhé straně prostrkával Nečas chytře míč Trtílkovi, Neoral se však přelstít nenechal.

V posledních deseti minutách nabídli Blanenští svoji lehkovážností několik šancí ke snížení. Vše odstartoval v 82. min. Zaoral, s jehož propagačním pokusem Juran problémy neměl. Ještě v téže minutě Zaoral po kličce Šplíchal znovu trefil prostor, kde byl připravený blanenský brankář. Vzápětí si Blažkovský ve vápně posunul míč vedle Jurana, ale v cestě do sítě mu zabránil dobíhající Müller. Snížení se tak Přerov dočkal až v 89. minutě, když se utěšenou střelou z hranice velkého vápna prosadil MICHAL KOUTNÝ I. - 1:3.

Blansko si tak po kvalitním výkonu připsalo premiérové vítězství na půdě soupeře v této sezóně a zároveň se stalo prvním týmem, který letos dokázal v Přerově bodovat naplno. O výborné domácí bilanci Viktorie jasně hovoří i fakt, že do dnešního utkání doma inkasovala pouze třikrát. Svěřenci trenéra Kuglera tak přezimují na 6. místě divizní tabulky.

Záznam z utkání

Další výsledky 16. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Stará Říše - Hodonín 2:2 (1:1), Rosice - Bystřice nad Pernštejnem 1:1 (1:0), Žďár nad Sázavou - Uherský Brod 2:1 (1:0), Tasovice - Vrchovina 2:0 (0:0), Ždírec nad Doubravou - Pelhřimov 3:0 (0:0), Šumperk - Havlíčkův Brod 3:2 (3:1), Polná - Kozlovice 3:3 (1:1)