2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B r n o / B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko remizovali v klíčovém záchranářském duelu na hřišti Sparty Brno 2:2, když v poločase vedli po brance Beneše 1:0. Po změně stran se domácím podařilo dvakrát vyrovnat a udrželi si tak v tabulce odstup od našeho mužstva v podobě čtyř bodů.

Ofsajdy: 6:2
ŽK: 40. Schneider, 52. Forman - 42. Oulehla, 58. Kolář, 58. K. Janíček, 84. Beneš
ČK: 73. Oulehla (po 2. ŽK)
Diváků: 102
Rozhodčí: Kučerík - Nováček, Buček
Delegát: Hrkal

Horna - Záboj, Nápravník, Krejčí, Florián (C) - Schneider - Kubíček (76. Poprik), Forman, Pavlas (73. Czucz) - Hlavinka, Fuxa
Náhradníci: Moučka, Czucz, Poprik, Fousek, Popelka
Trenér: Josef Hodeček

Švancara - Bubeníček, Kolář, Pokoj, Hájek - Doležel, K. Janíček, Farník (C) (82. Klimeš), Beneš - Karásek (37. Jelínek), Oulehla
Náhradníci: Klimeš, Jelínek, Bezděk, Šíp, Juran
Trenér: Michal Kugler

Deštivé počasí, které před utkáním panovalo, určitě nebylo velkým lákadlem pro diváky. Ti, kteří na stadion Sparty Brno dorazili však jistě nelitovali. Oba týmy od začátku svým herním pojetím daly najevo, že chtějí vyhrát.

Již v 1. minutě po centru Hájka hlavičkoval vedle Karásek. Sparta odpověděla akcí Hlavinky, který vybídl ke střele Pavlase, jehož pokus blanenská obrana zblokovala na roh. V 7. min. se po standardce Koláře špatně zorientoval brankář Horna, který míč minul, ten však naštěstí pro domácí nemířil mezi tři tyče. O minutu později pálil pohotově Schneider, nepříliš umístěnou střelu Švancara pokryl. Ve 12. min. se prosadil individuálně Doležel, přesnou přihrávkou našel ve vápně Karáska, ten pálil těsně vedle levé tyče.

V 15. min. protáhl Hornu z přímého kopu K. Janíček, na druhé straně opět po individuální akci střílel Schneider, i tentokrát však s jeho střelou Švancara příliš těžkou práci neměl. Blanenští poté zahrozili v 19. min., když Hájek vystrašil Hornu ostře zahraným rohovým kopem, brankář Sparty míč s námahou vytáhl mimo branku. Ofenzivní choutky Blanska pak přinesly zasloužené ovoce ve 20. minutě. Na křídle se prosadil Doležel, poslal míč na pravou stranu Karáskovi, který po úniku našel přízemní přihrávkou Beneše, jehož umístěná střela skončila u levé tyče za zády bezmocného Horny - 0:1.

Sparta poté zahrozila po rychle rozehraném autu, po němž pálil do rukavic Švancary Fuxa, za necelou minut pak Kubíček našel přihrávkou za obranou naběhnuvšího Hlavinku, který zbrkle zakončil hodně nepřesně.

Po změně stran se podařilo domácím brzy vyrovnat. Dlouhý nákop Nápravníka z poloviny hřiště propadl ve vápně k Floriánovi, který potrestal nedůraz obrany i špatné postavení Švancary a vyrovnal na 1:1. Vyrovnávací branka vlila domácím čerstvou krev do žil, když již za necelou minutu musel střelu Hlavinky Švancara vyrazit na roh. V ofenzivě však nezahálelo ani Blansko. V 54. min. se po autu dostal míč k Oulehlovi, jehož tvrdou střelu Horna s vypětím všech sil vytáhl mimo tři tyče. Na druhé straně se podařilo Hlavinkovi vyzrát na Pokoje, přízemní střela branku Blanska minula. Velkou šanci jít opět do vedení měli blanenští v 64. minutě. Po standardní situaci Hájka se k odraženému míči dostal Farník, který pravačkou orazítkoval pravou tyč Hornovy svatyně.

I přesto se Blansko vedoucí branky dočkalo v 73. minutě a opět to bylo po zdařilé kombinační akci. V její finální fázi si Jelínek elegantně zpracoval míč, uličkou vybídl ke zteči sparťanské branky Oulehlu, který ve sprintu obešel i vyběhnuvšího Hornu a přízemní střelou neomylně poslal svůj tým do vedení - 1:2. Bohužel se mladý hráč neudržel a při oslavě gólu si přetáhl dres přes hlavu, za což ho rozhodčí odměnil druhou žlutou kartou a Oulehla tak putoval předčasně do sprch.

Domácí vycítili velkou šanci a zatlačili na útočnou pilu. Hodně to ve vápně vřelo především po dvou rohových kopech v 77. a 78. minutě, velké závary však vždy Blanenští ustáli bez újmy. Bohužel další rohový kop v 86. minutě už se Blansku ubránit nepodařilo. Schneider rozehrál míč po zemi, na hranici velkého vápna jej technickou střelou poslal do branky Záboj - 2:2. Domácí pak ve snaze strhnout vedení na svoji stranu mohli pykat. Při poslední akci zápasu našel Doležel milimetrovou přihrávkou Jelínka, který postupovat na Hornu, útok zakončil blanenský útočník střelou v pádu a ta těsně minula pravou tyč.