M ü r z z u s c h l a g / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko se v sobotu 7. prosince zúčastnili halového turnaje v rakouském družebním městě Mürzzuschlag. V kombinované sestavě se jim v základní skupině podařilo vyhrát pouze jeden zápas a do finálových bojů tak bohužel nepostoupili.
Výprava z Blanska, která do dějiště turnaje odcestovala již v pátek, byla ubytována v rodišti Viktora Kaplana na náměstí v překrásném hotelu Winkler, kde o ni bylo náležitě postaráno. Po snídani přišlo na řadu přivítání starostou města panem Karlem Rudischerem, radním pro sport Hortsem Pimeshoferem a radním pro družební styky Richardem Tonhauserem. Následovala prohlídka muzea zimních sportů, sídlícího přímo naproti hotelu.

Po obědě a chvilce pro odpočinek Blanenští od 16:00 odstartovaly boje na palubovce městské sportovní haly Vivax ve skupině B. Hrálo se v sestavách 5 + 1 s hrací dobou 1x 15 minut.

V úvodním utkání Blanenští prohráli s týmem FC Herbitschek Steinhaus 2:3. Druhý zápas ve skupině byl zároveň soubojem s pozdějším vítězem turnaje Euro Finanz Service AG. I pro oko nezasvěceného diváka kvalitativně nejlepší celek na turnaji po úvodním vysokém vítězství 8:0 nastoupil proti Blansku s velkým sebevědomím, které notně nahlodali svými trefami Tomáš Zouhar a Jan Trtílek, což znamenalo průběžné vedení 2:0. Soupeř nakonec zvládl utkání otočit a vyhrát 5:2. Na výhru se však notně nadřel.

Třetí utkání znamenalo jediný světlý okamžik na turnaji, když Blansko zdolalo tým Cafe Kornmesser 4:0. Naděje na postup však záhy vzaly za své, když poslední utkání dopadlo lépe pro soupeře Kaubek Soccer, který vyhrál 2:0. I když se Blanenským nepodařilo postoupit do závěrečných nedělních utkání, utužili svoji návštěvou dobré vztahy s družebním rakouským městem, které trvají přesně 50 let!

Výsledky:

FK Blansko - FC Herbitschek Steinhaus 2:3
Branky: Trtílek, Pokorný

Euro Finanz Service AG - FK Blansko 5:2
Branky: T. Zouhar, Trtílek

Cafe Kornmesser - FK Blansko 0:4
Branky: Horáček, T. Zouhar, Trtílek, Kratochvíl

FK Blansko - Kaubek Soccer 0:2

Sestava: Juran - Gromský, Buchta, Zavoral, Maška - T. Zouhar, Pokorný, Kratochvíl, Horáček, Trávníček, A. Vašák - Trtílek, M. Skoupý
Realizační tým: František Fiala, Alexandr Malits ml.
Vedoucí výpravy a překladatel: Jaromír Novák

Fotogalerie: http://www.fkblansko.cz/fotogalerie...