3:0

Karviná B

3

0

Utkání mezi Blanskem a Bohunicemi bylo oproti původnímu plánu odehráno na umělé trávě v Mlýnské ulici. Příležitost ukázat se trenérskému štábu dostala řada mladíků, stejně tak i nově příchozí či testovaní hráči. Hráči jako Gimsay, Blažík, Tulajdan, Jaroš, Chyla Smrčka, Holman, Sedlák a Jambor měli před zápasem běžecký trénink a do utkání nezasáhli, výjimku tvořili Sedlák s Jamborem, kteří naskočili zhruba na poslední půlhodinku. Hosté z Bohunic šli brzy do vedení, když si blanenští při chybě v rozehrávce vstřelili vlastní gól. Bohuničtí se prezentovali aktivním a agresivním výkonem, zatímco Blansku vázla kombinace a do šancí se příliš nedostávalo. Na další branku Bohunic z pětadvacáté minuty odpověděl o minutu později nádhernou střelou do šibenice Dominik Šmerda. Hosté si však těsně před koncem poločasu vzali dvoubrankové vedení zpět, a to opět po chybné rozehrávce domácích. Ve druhém poločase se hra mírně srovnala a blanenští měli kolem 60. minuty dvě velké šance ke skórování, v jasných pozicích však neuspěli. Udeřili tedy opět hráči Bohunic a stav byl už 1:4. Pět minut před koncem snížil po přihrávce Adamce útočník Novák, skóre zápasu však dvě minuty nato uzavřeli hosté na konečných 2:5. Příští utkání čeká Blansko již ve středu 17. července, kdy na domácí půdě přivítá mužstvo Vrchoviny.

přátelské utkání , 13. července 2024, FK Blansko - TJ Tatran Bohunice

2:5

TJ Tatran Bohunice

Branky: 26. Šmerda, 85. Novák - 10. vl. gól, 25. Němec, 40. a 75. Ševčík, 87. Kotoun A.
Rozhodčí: Slabý - Korčák, Vogelmut

Nešetřil (46. Kubica) - Kocůrek, Černý, Feik, Foltýn, Müller, Adamec, Němec, Psota, Šmerda, Kouakou
Střídali: Brázda, Novák, Sedlo, Sedlák, Jambor

1. poločas: Formánek - Kotoun F., Kříž, Holík, Bednář, Koreň, Chládek, Němec, Doubravský, Ševčík, Přerovský
2. poločas: Formánek - Kotoun F. (Bednář), Kříž, Krejčí, Souček, Kokorský, Kotoun A., Doubravský (Ševčík, Krupka), Williams, Ryšavý
Trenér: František Schneider

Hodnocení trenéra Jiřího Vorlického:

„Nebudu hodnotit zápas, budu hodnotit model přípravy, který jsme zvolili, jiný než minulé 2 sezóny. V předešlých obdobích jsme střídali hokejově více hráčů po 30 minutách, dnes jsme nominovali 13 hráčů, další 2 hráče jsme ještě doplnili v průběhu zápasu po jejich tréninku, aby byla minutová zátěž co nejvyšší. V prvním utkání jsme chtěli dát šanci mladým hráčům, dorostencům a klukům z juniorky, stejně tak i nově příchozím klukům. Pokud se nepletu, tak kromě Kocůrka a Černého nehrál povětšinu času nikdo z užšího kádru, když pominu Laďu Němce. To nám tedy splnilo účel. Většinu utkání to pro nás bylo kondičně náročné, protože hra, kterou chceme hrát, je pro mladé hráče ještě poměrně těžká a složitá. V mnoha případech tedy neudržíme míč a při náročném způsobu naší kombinační hry o něj přicházíme, tím jsme mnohem více běhali bez míče než s ním, protože když jsme ho kdykoliv získali, tak jsme o něj velmi rychle přišli. Tento styl ale po hráčích chceme, proto mi to z tohoto úhlu pohledu nevadí, a pokud se ti hráči chtějí dostat do našeho užšího kádru, tak to musí takto hrát. Z tohoto pohledu dnes splnil očekávání Radek Adamec, velmi jsem spokojený s Laďou Němcem. Samozřejmě jsem spokojený i s Dominikem Šmerdou, a to jak s gólem, nabídkou i chutí do hry, ukázal, že do užšího kádru pro nás je posílení. Myslím si, že posilou by pro nás mohl být, jakmile dotrénuje, Martin Sedlo, dobrý standard odehrál Filip Kocůrek a Tomáš Černý. U ostatních hráčů zatím musíme počkat 1-2 zápasy, kdo se z toho vyprofiluje, aby se dostal do užšího kádru. Tím nechci vůbec snižovat jejich výkon, hráli na hranici svých možností, ale chce to ještě nějaký čas. Bude záležet, jak uchopí ty dvě utkání, popřípadě jak budou trpěliví vydržet, aby se do toho kádru dostali.“